مشکلات فعلی صنعت خودرو میراث دولت قبلی است
مشکلات فعلی صنعت خودرو میراث دولت قبلی است

به گزارش نوژان نیوز، علیرضا عباسی با تاکید بر اینکه موافق استیضاح وزیر صمت نیستم، افزود: وزارت صمت مجموعه ای از واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی را با کمترین میزان تولید از دولت قبل تحویل گرفت و در کمتر از دو سال گذشته شاخص های این بخش را در همه حوزه ها بهبود داد. وی […]

به گزارش نوژان نیوز، علیرضا عباسی با تاکید بر اینکه موافق استیضاح وزیر صمت نیستم، افزود: وزارت صمت مجموعه ای از واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی را با کمترین میزان تولید از دولت قبل تحویل گرفت و در کمتر از دو سال گذشته شاخص های این بخش را در همه حوزه ها بهبود داد.

وی درباره بازار خودرو نیز گفت: میزان تولید خودرو در دولت سیزدهم افزایش یافته اگرچه با نقطه مطلوب فاصله داریم ولی باید به این نکته توجه داشت که وزارت صمت با وجود عقب ماندگی های این حوزه، خوب کار کرده است.

عباسی افزود: اگر وزیر تغییر کند، در عمل اتفاقی در بهبود شرایط رخ نمی دهد زیرا وزارت صمت در دولت قبل با عقب ماندگی های فراوانی روبرو بود.

نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: گستره وزارت صمت فراتر از صنعت خودرو است و نمایندگان باید در ارزیابی خود به شرایط پیش آمده در شهرک های صنعتی، معادن و تجارت آن نیز کنند و کارنامه وزیر صمت را یکجا ببینند.

 

به وزیر صمت نمره مثبت می دهم

عباسی وزارت صمت را متولی اصلی تولید در کشور دانست و استیضاح وزیر صمت را مغایر با شعار امسال یعنی «رشد تولید» ارزیابی کرد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، مشکل عمده بازار خودرو را تبدیل شدن آن به یک کالای سرمایه ای دانست و تاکید کرد که با استیضاح وزیر شرایط حاکم بر بازار خودرو تغییر نخواهد کرد.

نماینده مردم کرج در مجلس در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب در عید سعید فطر استناد کرد و گفت: ایشان تاکید داشتند که سه قوه باید به کارهای اساسی بپردازند، از حواشی پرهیز کنند و در سال «مهار تورم و رشد تولید» از مسیر اصلی منحرف نشوند.

وی بیان کرد: بر اساس این بیانات، نمایندگان مجلس نیز باید به خوبی وظایف خود را انجام دهند و از اقدامات مثبت دولت حمایت کنند.

عباسی تاکید کرد: با توجه به عملکرد وزارت صنعت در حوزه های مختلف، در مجموع به وزیر صمت نمره مثبت می‌دهم چرا که انتظار معجزه نداریم ولی در عین حال هم وزیر و هم وزارت صمت باید تلاش خود را بیشتر کنند تا عقب ماندگی های برجای مانده سریعتر جبران شود .