انتقال بیش از ۱۲هزار سرویس خاک و نخاله به حلقه دره
انتقال بیش از ۱۲هزار سرویس خاک و نخاله به حلقه دره
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از انتقال بیش از ۱۲ هزار سرویس خاک ونخاله به حلقه دره در سه ماه گذشته خبر داد.

به گزارش نوژان نیوز، محمدرضا خسروی ضمن اعلام انتقال بیش از ۱۲ هزار سرویس خاک و نخاله به حلقه دره در سه ماه گذشته، اظهار کرد: یکی از مشکلات سطح شهر که باعث نازیبایی فضاهای بصری شهر شده، تخلیه غیرمجاز خاک و نخاله ساختمانی در معابر فرعی و ورودی‌های سطح شهر است.

وی افزود: با راه‌اندازی سامانه نرم‌افزاری جامع هیکو، تمامی عملیات‌های خاکبرداری پروژه‌های عمرانی و ساختمانی تحت نظارت مستقیم سازمان و با اختصاص کدهای چهار رقمی، ثبت کامل سرویس‌های خاک‌برداری در نرم‌افزار شده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: با کامیون‌ها و میکسرهایی که اقدام به تخلیه غیرمجاز نخاله و خاک و بتن در سطح شهر می‌کنند برخورد قانونی خواهد شد.

خسروی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت نظافتی شهر یکی از وظایف ذاتی شهرداری‌ها است، عنوان کرد: متأسفانه برخی از شهروندان با عدم توجه به توصیه‌ها و اخطارهای شهرداری نسبت به تخلیه غیرمجاز خاک و نخاله در سطح و معابر شهر اقدام می‌کنند که این امر نه تنها موجب نارضایتی شهروندان بلکه باعث ایجاد مشکلات زیست محیطی و مخدوش شدن چهره شهر می‌شود.

وی بیان داشت: بازرسان این سازمان به صورت شبانه روزی در حال گشت زنی در حریم و سطح شهر بوده و تخلیه‌های غیر مجاز را کنترل می‌کنند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند بیان داشت: مشارکت شهروندان تأثیر بسزایی در کاهش هزینه‌های پاکسازی و جمع‌آوری نخاله‌ها خواهد داشت و از شهروندان گرامی تقاضا می‌شود در صورت مشاهده تخلف، مراتب را با سامانه ۱۳۷ مطرح تا نسبت به رفع آن، اقدامات لازم صورت پذیرد.