به تماس‌های مردمی با پلیس ۱۱۰ در کمتر از ۷ دقیقه رسیدگی می‌شود
به تماس‌های مردمی با پلیس ۱۱۰ در کمتر از ۷ دقیقه رسیدگی می‌شود

به گزارش نوژان نیوز؛ سرهنگ اردلان فرمانده و رئیس مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ در خصوص پاسخگویی مردمی با اپراتور‌های سامانه ۱۱۰ گفت: مجموعه مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ به صورت مستمر و روزانه پاسخگوی تماس‌های تلفنی شهروندان در حوادث و شهرستان و وقایع مختلف است. در مرکز فرماندهی فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران […]


به گزارش نوژان نیوز؛

سرهنگ اردلان فرمانده و رئیس مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ در خصوص پاسخگویی مردمی با اپراتور‌های سامانه ۱۱۰ گفت: مجموعه مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ به صورت مستمر و روزانه پاسخگوی تماس‌های تلفنی شهروندان در حوادث و شهرستان و وقایع مختلف است. در مرکز فرماندهی فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ، روزانه ۴۱ هزار تماس از طریق شهروندان با این مرکز گرفته می‌شود و این قابلیت را داریم که پاسخگوی اتباع خارجی هم به زبان‌هایی همچون فرانسوی، انگلیسی، ترکی، آلمانی و عربی در این مجموعه باشیم.

وی در خصوص مدت زمان رسیدگی به گزارشات مردمی گفت: رسیدگی به تماس‌های مردمی در دو بخش صورت می‌گیرد؛ یکی اخذ خبر از امدادخواه است که این بخش کمتر از یک دقیقه زمان نیاز دارد. یعنی ظرف مدت زمان ۳۰ ثانیه خبر از شهروند گرفته شده و ثبت سیستمی می‌شود و به رده‌های عملیاتی که غالباً کلانتری‌ها یا پلیس راهور در تهران بزرگ هستند ارجاع داده می‌شود.

رئیس مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ افزود: در بخش دوم واحد‌های عملیاتی که باید بر اساس این خبر در صحنه حادثه حضور پیدا کنند معمولاً در کمتر از ۷ دقیقه در محل خبر‌های فوری حضور پیدا می‌کنند؛ اما در خبر‌های غیر فوریتی مدت رسیدگی به ۱۵ دقیقه می‌رسد، زیرا در حوادث فوریتی ممکن است جان شهروندی در خطر باشد و نیاز به فوریت است، اما در خبر‌های غیر فوریتی این نیاز احساس نمی‌شود و به نوعی می‌توان گفت مدیریت واحد‌های گشتی بر این اساس صورت می‌گیرد.

وی در خصوص بازی دربی روز چهارشنبه گفت: با توجه به حساسیت این بازی و اقبال شهروندان برای حضور در استادیوم و هم به لحاظ اینکه اطراف استادیوم هم شاهد شادی و طرفداری هواداران هستیم؛ به تجهیزات ترافیکی نیاز خواهیم داشت. به همین جهت در تمام خیابان‌های اطراف از بعد از ظهر به صورت کامل ملاحظات ترافیکی صورت گرفته است. تمهیدات انتظامی و امنیتی هم پیش بینی شده است و با توجه به حجم زیاد تردد‌ها و حضور تماشاگران در استادیوم‌ها توصیه ما به هواداران این است که از از وسایل حمل و نقل عمومی در درجه اول استفاده نمایند و در درجه دوم اگر می‌خواهند با وسایل شخصی به استادیوم بیایند از پارکینگ‌های پیش‌بینی شده در اطراف استادیوم استفاده نموده و از رها کردن خودرو در معابر به صورت پارک دوبل و یا انسداد این مسیر‌ها جدا خودداری کنند.

سرهنگ اردلان خاطر نشان کرد: هواداران لازم است به این نکته توجه کنند و به این موضوع توجه داشته باشند که از آوردن وسایل ممنوعه همچون ترقه، وسایل تیز یا وسایلی که ممکن است به دیگران آسیب برساند به ورزشگاه جداً خودداری کنند.

وی با بیان اینکه هواداران از تجمع در ورودی‌های استادیوم‌ها جلوگیری کنند گفت: هواداران مطمئن باشند که پیش‌بینی وسایل نقلیه به اندازه کافی انجام شده است پس، از تجمع و عجله برای خروج از درب‌های استادیوم خودداری کنند.منبع خبر