چتر حمایتی جهادگران بشاگردی بر سر زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد
چتر حمایتی جهادگران بشاگردی بر سر زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد

به گزارش نوژان نیوز؛ به نقل از سازمان تبلیغات اسلامی، گروه جهادی «یاوران مهدی موعود عج اهون بشاگرد» با بیش از ۳۰ جهادگر بسیجی از قشر‌های مختلف جوانان در یکی از روستا‌های دور افتاده شهرستان بشاگرد گرد هم آمدند تا با انجام کار‌های عمرانی، فرهنگی، بهداشتی و آموزشی به آبادانی و توسعه روستا‌های شهرستان بشاگرد […]


به گزارش نوژان نیوز؛

به نقل از سازمان تبلیغات اسلامی، گروه جهادی «یاوران مهدی موعود عج اهون بشاگرد» با بیش از ۳۰ جهادگر بسیجی از قشر‌های مختلف جوانان در یکی از روستا‌های دور افتاده شهرستان بشاگرد گرد هم آمدند تا با انجام کار‌های عمرانی، فرهنگی، بهداشتی و آموزشی به آبادانی و توسعه روستا‌های شهرستان بشاگرد کمک کنند.

اردو‌های جهادی مقدمه‌ای بر سبک زندگی جهادی و تعمیق و گسترش روحیه جهادی است که به آبادانی، رشد فرهنگی و محرومیت‌زدایی از نقاط محروم شهرستان بشاگرد می‌انجامد.

مهدی حسن‌زاده عضو هیئت مذهبی علمدار کربلا (ع) و مسوول گروه جهادی یاوران مهدی موعود (عج) اهون بشاگرد در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به تاریخچه تاسیس این گروه جهادی اظهار کرد: گروه جهادی مزبور در سال ۱۳۹۵ با هدف انجام کار‌های عمرانی، فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج و رفع مشکلات معیشتی نیازمندان و … تشکیل شد. اعضای این گروه ابتدا ۱۰ نفر بودند که این رقم در حال حاضر به ۳۰ نفر افزایش یافته است.

وی از آزادی سه زندانی جرایم غیر عمد خبر داد و افزود: این زندانیان بشاگردی در زندان میناب مدت حبس خود را می‌گذراندند و هزینه آزادی این زندانیان، مبلغی حدود ۲۲۰ میلیون ریال بوده است که توسط گروه جهادی جمع‌آوری و تأمین شد.

مسوول گروه جهادی یاوران مهدی موعود (عج) اهون بشاگرد همچنین به خرید یک عدد موتور یخچال برای یک خانواده بی‌بضاعت در روستای وی واقع در بخش مرکزی شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: برای خرید این موتور یخچال، مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه شد.

حسن‌زاده اذعان داشت: تعداد ۳۰ بسته لوازم‌التحریر و مواد خوراکی با هزینه ۶۰ میلیون ریال خریداری و بین دانش‌آموزان روستای محمودآباد گافر و پارامونت شهرستان بشاگرد توزیع شد.

وی، تهیه آرد با هزینه ۴۸ میلیون ریال و توزیع بین نیازمندان بشاگرد، خرید پنج رأس گوسفند به ارزش ۱۳۵ میلیون ریال و توزیع گوشت گرم بین ۱۸۰ خانوار نیازمند، و … را از دیگر اقدامات انجام شده توسط گروه جهادی یاوران مهدی موعود (عج) اهون بشاگرد برشمرد.

گروه جهادی یاوران مهدی موعود (عج) اهون بشاگرد همچنین به انجام تعمیرات سقف یک باب منزل مسکونی اشاره کرد و گفت: برای انجام تعمیرات کامل سقف این منزل مسکونی نیاز به خرید ایزوگام است که از خیرین درخواست دارم با کمک‌های خداپسندانه وانسان‌دوستانه خودشان، ما را در انجام خدمات به محرومان و نیازمندان یاری رسانند.

حسن‌زاده به خدمات‌رسانی گروه جهادی یاوران مهدی موعود عج اهون بشاگرد در ایام کرونایی اشاره و خاطرنشان‌کرد: اعضای این گروه جهادی نسبت به قرنطینه کردن روستا، تهیه و توزیع نان و مواد غذایی، توزیع مواد بهداشتی و همچنین مراقبت و پرستاری از افراد مبتلا به ویروس کرونا و در صورت نیاز انتقال آنان به بیمارستان اقدام کردند.

وی همچنین به تهیه و توزیع افطاری ساده به نیازمندان توسط گروه جهادی یاوران مهدی موعود عج اهون بشاگرد در شب‌های ماه رمضان اشاره کرد و گفت: این گروه جهادی از ابتدای ماه مبارک رمضان تا پایان ماه، نسبت به تهیه و توزیع افطاری ساده، شام و سحری اقدام کرد.

مسئول گروه جهادی یاوران مهدی موعود عج اهون بشاگرد از تشکیل قرارگاه جهادی بصیران در این شهرستان خبر داد و افزود: این قرارگاه همچون گروه جهادی در سراسر شهرستان بشاگرد خدمات‌رسانی می‌کند.

حسن‌زاده در پایان سخنان خود اضافه کرد: گروه جهادی یاوران مهدی موعود (عج) اهون بشاگرد به سیل‌زدگان میناب نیز خدمات ازقبیل تهیه و توزیع غذای گرم و اسکان موقت سیل‌زدگان ارایه داد.منبع خبر