عملیاتی شدن بخشی از سامانه بومی معاملات بورس، تا پایان سال
عملیاتی شدن بخشی از سامانه بومی معاملات بورس، تا پایان سال

به گزارش نوژان نیوز؛ آقای دهقان گفت: سامانه معاملات بومی یک محصول داخلی است که توسط متخصصان داخلی تولید شده است و برای بهره برداری از آن باید یک سری مراحل به شکل متوالی طی شود که لازمه‌های آن نیز تعیین تکلیف توسط بورس‌ها برای نحوه بهره‌برداری از سامانه است. بورس تهران یا فرابورس باید […]


به گزارش نوژان نیوز؛

آقای دهقان گفت: سامانه معاملات بومی یک محصول داخلی است که توسط متخصصان داخلی تولید شده است و برای بهره برداری از آن باید یک سری مراحل به شکل متوالی طی شود که لازمه‌های آن نیز تعیین تکلیف توسط بورس‌ها برای نحوه بهره‌برداری از سامانه است. بورس تهران یا فرابورس باید بازاری که قرار است معاملات آن در این سیستم انجام شود را مشخص کنند.

این مقام مسئول می‌گوید: سازمان بورس هم باید قاعدتا روال‌های قراردادی راه‌اندازی سامانه را طی کند؛ این موارد اقداماتی است که باید پشت سر هم انجام و در نهایت ما باید به فرآیند بکارگیری وارد شویم و آن فرآیند را طی کنیم.

دهقان بیان کرد: فرآیند بکارگیری یک مقدار زمان‌بر است، ولی قبل از این فرآیند باید مسائل مطرح شده تعیین تکلیف و مشخص شود. امیدوارم هر چه سریع‌تر نهاد‌هایی که باید تصمیم‌گیری کنند اقدامات را انجام و قرارداد‌ها بسته شود و بعد از آن نیز ما وارد فاز بهره‌برداری از سیستم شویم.

او در خصوص زمان احتمالی عملیاتی شدن این پروژه گفت: احتمالا تا پایان سال بتوانیم این کار‌ها را انجام دهیم و از سامانه بومی بتوانیم برای بخشی از بازار استفاده کنیم.منبع خبر