دود سومدیریت به چشم استقلال رفت/ مشکلات در بروز رفتار‌های ساپینتو دخیل بود
دود سومدیریت به چشم استقلال رفت/ مشکلات در بروز رفتار‌های ساپینتو دخیل بود

به گزارش نوژان نیوز؛ ستار همدانی پیشکسوت استقلال درباره بازی این تیم برابر تیم تراکتور در هفته پایانی لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: این بازی روی قهرمانی  بی تاثیر خواهد بود. متاسفانه مشکلات اجازه نداد تا  استقلال به قهرمانی دست پیدا کند، اما آخرین بازی لیگ است و امیدوارم که  این تیم با شایستگی این […]


به گزارش نوژان نیوز؛

ستار همدانی پیشکسوت استقلال درباره بازی این تیم برابر تیم تراکتور در هفته پایانی لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: این بازی روی قهرمانی  بی تاثیر خواهد بود. متاسفانه مشکلات اجازه نداد تا  استقلال به قهرمانی دست پیدا کند، اما آخرین بازی لیگ است و امیدوارم که  این تیم با شایستگی این لیگ را تمام کند و در واقع فکر و ذکر خودش را به جام حذفی بگذارد تا بتواند در واقع یک جام را به دست آورد.

همدانی درباره اظهارات خمز سرمربی تراکتور مبنی بر اینکه بازی این تیم برابر تیم استقلال تشریفاتی است، گفت: هر  ۲ تیم از بازیکنان خوبی برخوردار هستند و مربیان بزرگی دارند و  این ۲ تیم بزرگ رودروی یکدیگر قرار می‌گیرند و نتیجه بازی در جایگاهشان تاثیرگذار نخواهد بود، اما به هر صورت این بازی حساسیت خود را خواهد داشت.

موضوع ناکامی استقلال در کسب قهرمانی باید آسیب شناسی شود

او درباره اینکه علت ناکامی استقلال در کسب قهرمانی در جام حذفی چیست، بیان کرد: به نظرم این موضوع باید آسیب شناسی شود و در واقع مدیران و هیئت مدیره باید این موضوع را بررسی کنند که چرا این مشکل پیش آمد. اما در مجموع دود سومدیریت به چشم استقلال رفت و در یک سال ۳ مدیرعامل عوض کردن نشان می‌دهد که ثبات مدیریتی نیست و مشکل مدیریتی است.  آن همه آمار و ارقام خوبی که پارسال دیدیم و استقلال بدون باخت قهرمانی به دست آورد طبیعتا انتظارات خیلی بالا بود.   مطمئنا با توجه به آن اعداد و ارقام پارسال استقلال کار سختی امسال داشت و نه تنها ساپینتو بلکه هر مربی دیگر هم که می‌آمد این مشکلات گریبانگیرش می‌شد.

همدلی بین استقلالی ها نبود فاجعه به بار می آورد 

همدانی گفت: در هفته اول هم بازی را باختیم و بار روانی بیشتر شد و فکر می‌کنم اگر آن همدلی، وفاق و رفاقت  بین کادر فنی و بازیکنان نبود می‌توانست فاجعه به بار آورد، اما خدا را شکر ساپینتو توانست کمک کند. مشکلات مدیریت باعث شد که از اهدافش دور شود. در مجموع مدیریت، کادر فنی و بازیکنان باید همدل باشند تا بتوانند قهرمانی جام حذفی به دست آورند تا دل مردم را شاد کنند.

مشکلات مدیریتی اجازه نداد تا استقلال قهرمان لیگ شود 

پیشکسوت استقلال درباره اینکه این تیم می‌تواند قهرمانی جام حذفی را به دست آورد، گفت: من فکر می‌کنم استقلال پتانسیل این را دارد و حتی این تیم ظرفیت این را داشت که در لیگ هم قهرمان شود، اما متاسفانه مشکلات مدیریتی اجازه نداد به جام دست پیدا کند. این تیم به لحاظ فنی توانایی این را دارد  که قهرمانی را کسب کند.

ساپینتو شناخت بیشتری از فوتبال ما پیدا کرد 

همدانی درباره اینکه رفتار‌های ساپینتو در نتایج استقلال تاثبرگذار بود، بیان کرد: من اعتقاد دارم که آرامش کامل روی نیمکت فنی باید حاصل شود تا  ساپینتو با تمرکز بیشتر بتواند تیم خود را هدایت کند، اما این اتفاقات ریشه داشت و مشکلات باعث شده بود که ساپینتو آن کار‌ها را انجام بدهد؛ بنابراین اگر آرامش وجود داشته باشد در آن صورت استقلال می‌تواند شرایط مطلوب تری داشته باشد. البته متاسفانه باعث شد این اتفاقات بیفتد و چاره‌ای دیگر نبود و امسال گذشت و ساپینتو تجربیات بیشتری را به دست آورد و شناخت بیشتری از فوتبال ما پیدا کرد و به طور حتم می‌تواند این موضوع در آینده بیشتر کمک کند.

استقلال باید با ساپینتو ادامه بدهد 

او درباره اینکه تمدید قرارداد با ساپینتو درست است، گفت: این موضوع باید از ابعاد مختلفش پرداخته شود. پارسال تیم شرایط خوبی را داشت و استقلال اعداد و ارقام خوبی به جا گذاشت و قهرمانی بدون باخت باعث شده بود که کار برای مدیریت، کادر فنی و بازیکنان سخت شود، اما ساپینتو با وجود اینکه  اولین باخت لیگ را به دست آورد، ولی خیلی خوب تیم را جمع و جور کرد و به نظرم می‌شود با ساپینتو ادامه داد.منبع خبر