تحقق عدالت مالیاتی با تعامل سازمان مالیاتی و دیوان عدالت اداری
تحقق عدالت مالیاتی با تعامل سازمان مالیاتی و دیوان عدالت اداری

به گزارش نوژان نیوز، سید محمدهادی سبحانیان در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین «علی مظفری» رییس دیوان عدالت اداری، بر لزوم تمرکز نظام اقتصادی کشور بر اداره کشور بوسیله درآمدهای مالیاتی و نقش بسیار سازنده دیوان عدالت اداری در نیل به این هدف تاکید کرد. وی از اعلام آمادگی سازمان امور مالیاتی در تعامل سازنده با […]

به گزارش نوژان نیوز، سید محمدهادی سبحانیان در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین «علی مظفری» رییس دیوان عدالت اداری، بر لزوم تمرکز نظام اقتصادی کشور بر اداره کشور بوسیله درآمدهای مالیاتی و نقش بسیار سازنده دیوان عدالت اداری در نیل به این هدف تاکید کرد.

وی از اعلام آمادگی سازمان امور مالیاتی در تعامل سازنده با کمیسیون مشورتی حقوقی دیوان عدالت اداری و نقش مهم این کمیسیون در رفع ابهامات از آرای دیوان عدالت اداری خبر داد.

معاون وزیر اقتصادی گفت: اخذ مالیات عادلانه از افرادی که به سبب میزان درآمدهای‌شان باید مالیات بپردازند و توجه به وقت معینی که باید این مالیات ستانده شود تا در جهت پیشرفت کشور هزینه شود، از نکات و موضوعات بسیار حائز اهمیت است، که با این همکاری ها می تواند گسترش یابد.

حجت الاسلام و المسلمین علی مظفری نیز در این دیدار یکی از وظایف دیوان عدالت اداری را نظارت عالی قضایی بر آرای صادره از مراجع حل اختلافات مالیاتی و نظام نامه های دولتی مالیاتی قوه مجریه دانست و ضمن تقدیر از عملکرد نظام مالیاتی در تأمین درآمدهای دولت، بر ضرورت افزایش همکاری های دوجانبه جهت ایجاد عدالت مالیاتی و تسهیل کار مودیان و مردم تأکید کرد.

رییس دیوان عدالت اداری استفاده از ظرفیت کمیسیون مشورتی حقوقی دیوان عدالت اداری توسط سازمان امور مالیاتی را خواستار شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا