بیش از ۱۱۳ هزار کودک البرزی غربالگری بینایی شدند
بیش از ۱۱۳ هزار کودک البرزی غربالگری بینایی شدند

به گزارش نوژان نیوز، “وجیهه محمدی فلاح” افزود: در اجرای این طرح ۵۹ غربالگر ، ۲۰ اپتومتریست و یک چشم پزشک در بیش از ۵۰۰ پایگاه دائم و غیر دائم فعالیت داشتند. مدیرکل بهزیستی البرز گفت : طرح غربالگری برای سال جاری نیز از تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه امسال در تمام شهرستانهای استان البرز آغاز […]

به گزارش نوژان نیوز، “وجیهه محمدی فلاح” افزود: در اجرای این طرح ۵۹ غربالگر ، ۲۰ اپتومتریست و یک چشم پزشک در بیش از ۵۰۰ پایگاه دائم و غیر دائم فعالیت داشتند.

مدیرکل بهزیستی البرز گفت : طرح غربالگری برای سال جاری نیز از تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه امسال در تمام شهرستانهای استان البرز آغاز و تا پایان سال ادامه دارد.

محمدی فلاح با بیان اینکه طی اجرای این برنامه با انجام غربالگری بینایی ، اختلالات بینایی کودکان مشخص می شود افزود : هزینه غربالگری بینایی با دستگاه فتورفرکتومتر مبلغ ۲۵ هزار تومان و با چارت E مبلغ ۱۵ هزارتومان می باشد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز اضافه کرد : برای افراد بی بضاعت مداخلات لازم و کمک هزینه های درمانی توسط بهزیستی انجام می شود.

محمدی فلاح یادآور شد: توصیه ما به والدین کودکان ۳ تا ۶ سال توجه به سلامتی کودکانشان قبل از بروز هر گونه مشکل جدی است ، انتظار ما از والدین این است که در سال جاری این فرصت طلایی را از دست ندهند و با مراجعه به پایگاههای سنجش بینایی، سلامت بینایی را به کودکانشان هدیه دهند و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با بهزیستی شهرستان مربوطه تماس حاصل کنند.