افت شدید شاخص بورس در معاملات امروز بازار
افت شدید شاخص بورس در معاملات امروز بازار

به گزارش نوژان نیوز، شاخص هم‌وزن با ۳۰ هزار و ۶۶ واحد کاهش به ۸۴۰ هزار و ۳۴۲ واحد و شاخص قیمت با ۱۷ هزار و ۷۱۳ واحد افت به ۴۹۵ هزار و ۷۱ واحد رسید. امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش […]

به گزارش نوژان نیوز، شاخص هم‌وزن با ۳۰ هزار و ۶۶ واحد کاهش به ۸۴۰ هزار و ۳۴۲ واحد و شاخص قیمت با ۱۷ هزار و ۷۱۳ واحد افت به ۴۹۵ هزار و ۷۱ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۷۴ هزار و ۴۱۳ میلیارد ریال معامله شد.

شرکت سرمایه گذاری صدر تامین (تاصیکو) با ۸۸۸ واحد، سایپا (خساپا) با ۳۵۷ واحد، زامیاد (خزامیا) با ۲۸۹ واحد و فولاد خراسان (فخاس) با ۲۷۸ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با هفت هزار و ۵۲۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۶ هزار و ۱۲۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۲۰۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با سه هزار و ۲۰۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز همچنین سایپا (خساپا)، پرداخت الکترونیک پاسارگاد (پی پاد)، ایران خودرو (خودرو)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، پالایش نفت تهران (شتران)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و پالایش نفت اصفهان (شپنا)‌ در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه هفت میلیارد و ۳۷۴ میلیون برگه سهم به ارزش ۳۶ هزار و ۱۰۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

 

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز یک هزار و ۲۶۴ واحد کاهش داشت و به ۳۰ هزار و ۷۹۱ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۹ میلیارد و ۱۲ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۴۴۷ هزار و ۳۵۷ نوبت بود.

فولاد شاهرود (فرود)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان) و شرکت سرمایه گذاری آرمان گستر پاریز (خکرمان) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

در مقابل پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پلیمر آریاساسول (آریا)، ایران خودرو دیزل (خاور)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، بهمن دیزل (خدیزل)، و شرکت آهن و فولاد غدیر ارفع (فغدیر) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا