کاربران از فروشگاه های اینترنتی با نماد الکترونیکی معتبر خرید کنند
کاربران از فروشگاه های اینترنتی با نماد الکترونیکی معتبر خرید کنند

به گزارش نوژان نیوز، سرهنگ “رسول جلیلیان” اظهار کرد: فروشگاه‌های اینترنتی در فضای مجازی چنانچه دارای وب سایت معتبر و نماد اعتماد الکترونیکی نباشند، قابل اعتماد نیستند. وی اضافه کرد: کاربران خریدهای خود را به صورت پرداخت در محل سفارش و از پرداخت بیعانه خودداری کنند و در هنگام خریدهای اینترنتی مراقب لینک‌های جعلی ارسال […]

به گزارش نوژان نیوز، سرهنگ “رسول جلیلیان” اظهار کرد: فروشگاه‌های اینترنتی در فضای مجازی چنانچه دارای وب سایت معتبر و نماد اعتماد الکترونیکی نباشند، قابل اعتماد نیستند.

وی اضافه کرد: کاربران خریدهای خود را به صورت پرداخت در محل سفارش و از پرداخت بیعانه خودداری کنند و در هنگام خریدهای اینترنتی مراقب لینک‌های جعلی ارسال شده توسط کلاهبرداران باشند و به هیچ عنوان روی آنها کلیک نکنند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون شاهد تبلیغات گسترده از خریدهای اینترنتی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستیم که با وعده تخفیف ویژه و ارزان به دنبال طعمه می‌گردند؛ کاربران باید از فروشگاه‌هایی خرید کنند که دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشند.

جلیلیان گفت: کالاهای غیرمجاز در فروشگاه‌های مجازی معتبر عرضه نمی‌شوند و قیمت کالا در فروشگاه‌های معتبر تفاوت زیادی با قیمت بازار ندارد.

وی اضافه کرد: در این فضا تبلیغات غیرواقعی نیز وجود دارد که در برخی از آنها هویت واقعی فروشنده و مکان وی مشخص نیست و کاربران با دقت کافی باید اصالت کالا را مد نظر قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: کاربران قبل از احراز هویت فروشنده، از پرداخت وجه و بیعانه خودداری کنند و به آگهی‌هایی که قیمت وسوسه انگیز دارند توجهی نکنند.

وی تاکید کرد: کاربران همچنین از سرویس‌های تضمین خرید استفاده کنند چرا که این سرویس‌ها پس از تایید دریافت کالا توسط خریدار، وجه کالا را به فروشنده تحویل می‌دهند.

رییس پلیس فتا البرز یادآورشد: کاربران قبل از خرید اعتبار فروشگاه های اینترنتی را بررسی کنند و مراقب صفحات و درگاه های پرداخت جعلی باشند.

وی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.