هدف کاهش فاصله شمال و جنوب شهر است
هدف کاهش فاصله شمال و جنوب شهر است

به گزارش نوژان نیوز، علیرضا زاکانی در پنجاه و دومین رویداد امید و افتخار که به چند طرح عمرانی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۹ اختصاص داشت، گفت: مدیریت شهری چهار محور تحولی را دنبال می کنیم که یکی از این محورها تحول روحی شهر است و در کانون آن مساجد قرار دارد. وی افزود: سال […]

به گزارش نوژان نیوز، علیرضا زاکانی در پنجاه و دومین رویداد امید و افتخار که به چند طرح عمرانی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۹ اختصاص داشت، گفت: مدیریت شهری چهار محور تحولی را دنبال می کنیم که یکی از این محورها تحول روحی شهر است و در کانون آن مساجد قرار دارد.

وی افزود: سال گذشته شورای شهر نظام نامه اداره محلات را تصویب کرد این نظام نامه دو جز دارد نخست چهره‌های حقوقی و مردمی محلات مانند ائمه جمعه و مدیران مدارس و دوم چهره‌های معتمد و امین هر محله که این دو جز بنا است با محوریت مساجد محلات را اداره کنند.

زاکانی تاکید کرد: توسعه مساجد در شهر تهران نیز بر همین مبنا برای ما دارای اهمیت است. امسال کلنگ احداث ۲۰ مسجد بر زمین خواهد خورد.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: منطقه ۱۹ ظرفیت‌های زیادی دارد که سالیان سال رها شده است که با توجه به این اقدامات چهره منطقه به زودی تغییر خواهد کرد.

وی یادآور شد: بیش از این تهران بر اساس یک الگوی درست رشد نکرده، به عنوان مثال در دهه نود منطقه‌ای در تهران بدون در نظر گرفتن الگویی درست رشد کرد. اکنون در این منطقه از ۷ سرانه لازم برای زندگی ۶ سرانه وجود ندارد بنا بر این آسیب شناسی از هم اکنون که به دنبال توسعه منطقه ۱۹ هستیم، در تلاشیم این توسعه بر محور یک الگوی درست شکل گیرد.

 

جمعیت شناور سنگین در منطقه ۱۹ تهران به رغم خدمات‌رسانی ناکافی

تورج فرهادی شهردار منطقه ۱۹ تهران نیز در این رویداد گفت: این منطقه به واسطه وجود فرودگاه، بهشت‌زهرا (س)، بزرگراه ها، میدان میوه و تره بار و شبکه‌های بزرگراهی جمعیت شناور سنگینی دارد ولی محلات این منطقه به همان نسبت از خدمات لازم بهره مند نیستند و تلاش می کنیم این خدمات‌رسانی را در منطقه بیشتر کنیم.

فرهادی افزود: مسجد حضرت ابوالفضل (ع) در سه ماه گذشته ۴۵ تا ۵۰ درصد پیشرفت داشت و توانستیم این مجموعه را ظرف سه ماه اخیر به بهره بردای برسانیم. قرار بود ما فقط ابنیه آن را داشته باشیم و مابقی موارد و تجهیزات را به هیات امنا بسپاریم اما وقتی دیدیم این ظرفیت برای این محله فراهم نیست این موارد را نیز برعهده گرفتیم؛ مسجدی که بنایی ۲۳۵۰ متر مربعی و ظرفیتی ۷۵۰ نفری دارد. علاوه بر این، این پروژه زیرزمینی بزرگ دارد که از ظرفیت ارایه خدمات به محله نعمت آباد برخوردار است.

فرهادی ادامه داد: سرای محله اسماعیل آباد در محله ای که پیش از این سرای محله نداشت در ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع بنا در زمین یک هزار متری افتتاح شد همچنین زمین چمن مصنوعی در محله شهید بخارایی و مرکز پرتو در شهرک رسالت برای کودکان کاری که امکان تحصیل ندارند در زمین ۳۰۰ متری در دو طبقه از دیگر پروژه های امروز است.

شهردار منطقه ۱۹ یادآور شد: مجموعه بزرگ ورزشی و تفریحی امام علی (ع) در محله شهید کاظمی که چند سال تعطیل بود نیز بهسازی و مرمت شد و مجموعه های مختلف آن آماده و در اختیار محله قرار گرفته است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا