اجرای طرح‌های وزارت راه با محوریت کریدور ساحلی جنوب در دستور کار است
اجرای طرح‌های وزارت راه با محوریت کریدور ساحلی جنوب در دستور کار است

به گزارش نوژان نیوز، مهرداد بذرپاش در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های حوزه راه و شهرسازی هرمزگان افزود: کریدور ساحلی جنوب حدود یکهزار و ۸۰۰ کیلومتر طول دارد که از چهار استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان عبور می‌کند که هرمزگان بیشترین طول این مسیر را به خود اختصاص داده است. وی اضافه کرد: […]

به گزارش نوژان نیوز، مهرداد بذرپاش در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های حوزه راه و شهرسازی هرمزگان افزود: کریدور ساحلی جنوب حدود یکهزار و ۸۰۰ کیلومتر طول دارد که از چهار استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان عبور می‌کند که هرمزگان بیشترین طول این مسیر را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: ۲۵ کیلومتر از کریدور ساحل جنوبی کشور در استان هرمزگان مورد بهره‌برداری قرار گرفت که هفته گذشته نیز ۲۵ کیلومتر این مسیر در بوشهر به بهره‌برداری رسید.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: همچنین هفته آینده ۵۰ کیلومتر در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری می‌رسد و در مجموع تا پایان سال‌جاری یکصد کیلومتر از این مسیر افتتاح خواهد شد.

بذرپاش اظهار امیدواری کرد: تا پایان دولت سیزدهم عملیات اجرایی احداث کریدور ساحل جنوبی کشور تکمیل شود که سهم بسزایی در ترانزیت کالا و افزایش زیرساخت‌های اقتصادی کشور خواهد داشت.

وی در خصوص تکمیل زنجیره بزرگراهی کشور نیز بیان کرد: همچنین امروز عملیات اجرایی احداث ۳۶ کیلومتر از مسیر بندرعباس به لار آغاز شد که به استان فارس منتهی می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: این مسیر هم سهم قابل توجهی در ترانزیت و حمل و نقل دارد و یکی از اصلی‌ترین راه هایی که سوخت به مرکز کشور منتقل می‌شود، از این مسیر می‌گذرد.

وی گفت: هم اکنون ظرفیت‌های بزرگراهی، اجازه انتقال چنین حجمی از تردد را نمی‌دهد و احداث این مسیر کمک موثری برای ترانزیت سوخت و انتقال آن برای مصارف داخلی است.

بهره‌برداری از ۷۲ طرح‌ عمرانی حوزه راه و شهرسازی هرمزگان با هزنیه ۶ هزار و ۴۱۶ میلیارد تومان امروز شنبه با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، مهدی دوستی استاندار هرمزگان و جمعی از مسوولان استانی آغاز شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا