روز مهندس؛ برتری دانش و هنر در ساختار پیشرفت کشور
روز مهندس؛ برتری دانش و هنر در ساختار پیشرفت کشور

به گزارش نوژان نیوز، این روز به عنوان یکی از عوامل تشویق جوانان به تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی به شمار می‌آید و همچنین به گرامیداشت مهندسان کشور و دستاوردهای آنان پرداخته می‌شود. در روز مهندس، بسیاری از دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی، برنامه‌هایی را برگزار می‌کنند که در آن‌ها از مهندسان و […]

به گزارش نوژان نیوز، این روز به عنوان یکی از عوامل تشویق جوانان به تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی به شمار می‌آید و همچنین به گرامیداشت مهندسان کشور و دستاوردهای آنان پرداخته می‌شود.

در روز مهندس، بسیاری از دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی، برنامه‌هایی را برگزار می‌کنند که در آن‌ها از مهندسان و دانشجویان مهندسی، تقدیر و تشکر می‌شود. همچنین، در این روز به بررسی وضعیت علم و فناوری در کشور و نیز چالش‌ها و مشکلات این حوزه پرداخته می‌شود.

روز مهندس به دلیل گرامیداشت خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می‌شود، او یکی از برجسته‌ترین مهندسان و دانشمندان ایرانی در دوران خود بود.

وی در دورهٔ علمی خود، به موضوعات مختلفی از جمله ریاضیات، فلسفه، فیزیک، مهندسی، فلک‌شناسی و غیره پرداخت. از جمله کارهای مهم او، نوشتن کتاب “المجسطی” و همچنین مجموعهٔ “تحقیقات ایرانی” بود.

روز مهندس به عنوان روزی برای گرامیداشت و تقدیر از دانشمندان و مهندسان ایرانی برگزار می‌شود.

این روز به عنوان یک فرصت مناسب برای تقدیر و تشکر از تلاش‌های مهندسان و دانشجویان مهندسی در جهت پیشرفت و توسعهٔ کشور، از اهمیت بالایی برخوردار است.

نویسنده: محمود عزیزی