راهبرد این مجموعه انتقال به خارج از بافت شهری است
راهبرد این مجموعه انتقال به خارج از بافت شهری است

به گزارش نوژان نیوز، غلامعلی محمدی در آیین بهره‌برداری از ساختمان جدید زندان گناباد افزود: وجود زندان‌ها در بافت شهری، مشکلاتی را برای هموطنان ایجاد کرده و انتقال زندان‌ها به خارج از شهر به یک مطالبه مردمی تبدیل شده است. وی ادامه داد: در زندان های با قدمت زیاد مانند زندان قدیم گناباد از نظر […]

به گزارش نوژان نیوز، غلامعلی محمدی در آیین بهره‌برداری از ساختمان جدید زندان گناباد افزود: وجود زندان‌ها در بافت شهری، مشکلاتی را برای هموطنان ایجاد کرده و انتقال زندان‌ها به خارج از شهر به یک مطالبه مردمی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در زندان های با قدمت زیاد مانند زندان قدیم گناباد از نظر فضا و امکانات، ظرف و مظروف متناسب نیستند و به همین جهت، هم امکان خدمات رسانی کامل و هم امکان اجرای کامل برنامه های اصلاحی و تربیتی برای زندانیان وجود ندارد.

رییس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت: در نظام زندانبانی اسلامی تکلیف داریم شرایط مناسب را از هر نظر از اسکان مناسب گرفته تا امکانات درمانی و اشتغال در حوزه اصلاح و تربیت برای زندانیان فراهم کنیم.

محمدی افزود: زندان، واقعیت تلخ اجتماعی است که وجود آن اجتناب‌ناپذیر است.

رییس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی در سفر به خراسان رضوی، ضمن بهره‌برداری از ساختمان جدید زندان گناباد، دستور تخلیه کامل زندان قدیم این شهرستان که در بافت شهری مستقر بود را صادر کرد.

مرکز شهرستان گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

منبع: خبرگزاری ایرنا