درهای مدارس غیردولتی برای فعالیت های پرورشی و تربیتی باز است
درهای مدارس غیردولتی برای فعالیت های پرورشی و تربیتی باز است

به گزارش نوژان نیوز، احمد محمودزاده در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری این سازمان با بسیج دانش آموزی گفت: آینده کشور در کلاس‌های درس و مدارس امروز شکل می‌گیرد. سازمان مدارس و مراکز غیردولتی آماده همکاری برای انجام کار فرهنگی، تشکیلاتی و کادرسازی در مدارس است. وی افزود: دانش‌آموزان امروز ما، مدیران عرصه‌های مختلف کشور در […]

به گزارش نوژان نیوز، احمد محمودزاده در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری این سازمان با بسیج دانش آموزی گفت: آینده کشور در کلاس‌های درس و مدارس امروز شکل می‌گیرد. سازمان مدارس و مراکز غیردولتی آماده همکاری برای انجام کار فرهنگی، تشکیلاتی و کادرسازی در مدارس است.

وی افزود: دانش‌آموزان امروز ما، مدیران عرصه‌های مختلف کشور در سال‌های آینده هستند و باید از امروز با برگزاری هیأت‌های اندیشه‌ورز در مدارس، تلاش کنیم که دانش‌آموزان به صورت تمام ساحتی پرورش یابند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت تشکل‌های دانش‌آموزی در مدارس، گفت: حضور تشکل‌های دانش‌آموزی در مدارس غیردولتی از مواردی است که باید توجه ویژه شود و می‌توانیم تمام مدارس‌مان را تحت پوشش قرار دهیم.

وی با تأکید بر این نکته مجموعه مدارس غیردولتی نیاز به برنامه‌های فرهنگی و پرورشی هدفمند دارد، تصریح کرد: اقدامات خوبی تا کنون انجام شده است اما کافی نیست و باید برش مدرسه‌ای سند تحول در تمام مدارس غیردولتی اجرا شود.

سند تحول بنیادین ملاک برنامه‌ریزی‌هاست

مجتبی باستان رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی در این مراسم، گفت: مبنای تمام اقدامات ما، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و وقتی در سند تحول از ۶ ساحت تربیتی نام برده می شود، ملاک تمام برنامه‌ریزی‌های ما قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بسیج دانش‌آموزی به تحقق حیات طیبه اشاره دارد، افزود: مجموعه مدارس غیردولتی نیاز به برنامه‌های فرهنگی و پرورشی هدفمند دارد و ما نیز این نگاه را بسیار پسندیدیم و معتقدم اگر قرار است دانش‌آموز در تراز انقلاب تربیت شود نیاز است که وقت بیشتری در حوزه فرهنگی و پرورشی گذاشته شود.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی افزود: ما در مجموع ۱۲۰ برنامه داریم و این آمادگی وجود دارد که تعدادی از این برنامه‌ها را مانند راهیان پیشرفت در مدارس غیردولتی اجرا کنیم که در این راستا می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم و به‌زودی اجرایی شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا