تکریم و حفظ جایگاه هنرمندان وظیفه صندوق اعتباری هنر است
تکریم و حفظ جایگاه هنرمندان وظیفه صندوق اعتباری هنر است

به گزارش نوژان نیوز، سیدمجید پوراحمدی همزمان با آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، برای احوالپرسی رضا رویگری هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون و خواننده «ایران ایران ایران» به منزل وی رفت و ضمن ابلاغ سلام محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در محیطی صمیمی به گفت و گو با این هنرمند پرداخت. مشاور وزیر فرهنگ […]

به گزارش نوژان نیوز، سیدمجید پوراحمدی همزمان با آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، برای احوالپرسی رضا رویگری هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون و خواننده «ایران ایران ایران» به منزل وی رفت و ضمن ابلاغ سلام محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در محیطی صمیمی به گفت و گو با این هنرمند پرداخت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار تکریم و حفظ شان و جایگاه هنرمندان پیشکسوت را وظیفه ذاتی صندوق اعتباری هنر دانست و گفت: استاد رویگری از اعضای خوب این صندوق است و عضویت ایشان برای ما افتخاری بس بزرگ محسوب می‌شود.

پوراحمدی در ادامه به برخی اقدامات و پیگیری‌های انجام گرفته در سال‌های اخیر برای رویگری اشاره و بیان کرد: ایشان از لحاظ بیمه درمان تکمیلی مورد حمایت همه جانبه صندوق اعتباری هنر است.

وی با بیان اینکه تلاش ما در مجموعه صندوق هنر این است که تا حد امکان نیازهای مالی و درمانی وی را مرتفع کنیم، افزود: استاد رویگری اکنون همزمان نیاز به مراقبت از لحاظ روحی و عاطفی دارد.

در این دیدار که حجت الاسلام احمد صالحی رئیس ارتباطات مردمی ریاست جمهوری نیز حضور داشت، از رضا رویگری به عنوان افتخار ملی و مذهبی ایران زمین یاد کرد.

رضا رویگری نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حضور و اقدامات صندوق اعتباری هنر، به وضعیت جسمانی و درمانی‌اش اشاره و درباره آثار تولیدی هنری از جمله نحوه بازیگری در نقش کیان در مجموعه «مختارنامه» و خوانندگی سرود «الله الله» گفت: تمامی نقش‌آفرینی‌ها را خواست خداوند متعال می‌دانم و همواره شاکر خالق یکتا هستم که این افتخار را نصیبم کرد.

در این دیدار اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیکنام حسینی‌پور مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز حضور داشتند.

در پایان نیز هدایایی از طرف نهاد ریاست جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق اعتباری هنر به رسم یادبود به استاد رضا رویگری اهدا شد.

رضا رویگری چند سالی است که به بیماری مبتلاست و در این مدت کمتر در آثار سینمایی و تلویزیونی بازی کرده و چند بار هم در بیمارستان بستری و تحت مداوا قرار گرفته است.

وی بازی در سریال‌های تلویزیونی را با «محله بهداشت» آغاز کرد. با فیلم «عقاب‌ها» به کارگردانی زنده یاد خاچیکیان به سینما آمد و ۲۸ فیلم سینمایی بازی کرد و برای کارهای خود آهنگسازی نیز کرد. او در چند نمایشگاه نقاشی در ایران و آمریکا شرکت کرد. رضا رویگری تاکنون سه آلبوم موسیقی با نام‌های «از عشق گفتن» و «غوغا» و «کازابلانکا» به بازار هنر عرضه کرده است.

وی همچنین، خواننده سرود معروف «الله الله …» در اول انقلاب است. «شور شیرین»، «اخراجی‌ها ۳»، «بوتیک»، «مسافر ری»، «بلوف» و «گناهکاران» از جمله فیلم‌هایی است که وی در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

بازی در نقش کیان ایرانی در سریال «مختارنامه» از جمله نقش‌های ماندگار این بازیگر محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا