بیش از ۱۰۰ هزار فعال فرهنگی در کشور از آموزش رایگان هنر بهره‌مند شدند
بیش از ۱۰۰ هزار فعال فرهنگی در کشور از آموزش رایگان هنر بهره‌مند شدند

به گزارش نوژان نیوز، سیدمحمد هاشمی در آئین معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در کتابخانه بیضای اردبیل اظهار کرد: بعد از آموزش‌های رایگان فرهنگ و هنر در نقاط مرزی و دورافتاده، کارآفرینی و اشتغالزایی برای فعالان فرهنگی با اتکا به همان دوره‌های آموزشی در دستور کار است و پیگیری خواهد شد. وی […]

به گزارش نوژان نیوز، سیدمحمد هاشمی در آئین معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در کتابخانه بیضای اردبیل اظهار کرد: بعد از آموزش‌های رایگان فرهنگ و هنر در نقاط مرزی و دورافتاده، کارآفرینی و اشتغالزایی برای فعالان فرهنگی با اتکا به همان دوره‌های آموزشی در دستور کار است و پیگیری خواهد شد.

وی افزود: سرمایه انسانی در حوزه فرهنگ و هنر از جایگاه مهمی برخوردار است و خادم و مدیر واقعی در این حوزه کسی است که برای بار اول، استعدادهای خلاق فرهنگی و هنری را شناسایی و از آنها استفاده کند.

وی ادامه داد: اینکه تصور شود اعتبارات و امکانات باید به کلانشهرها سوق یابد، اشتباه بزرگی است زیرا امکان دارد بسیاری از نوابغ هنری در همین شهرها و بخش‌های دورافتاده و مرزی کشور باشند بنابراین ما تمرکززدایی را در سرلوحه کارها قرار داده‌ایم.

جشنواره فجر پرشور و باشکوه برگزار خواهد شد

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دشمن درصدد تحقیر، تحریم و تضعیف جشنواره‌ها بود و با این کار، قلب هنرمندان را نشانه رفته بودند اما آثار و برنامه‌های ارسالی به دبیرخانه جشنواره‌های فجر، گویای استقبال خوب هنرمندان و هنرآفرینان و نویدبخش برگزاری هرچه پربارتر این رویداد است.

هاشمی تصریح کرد: جشنواره‌ها ابتدا در مقاطع استانی و منطقه‌ای و سپس مرحله پایانی آنها در تهران برگزار می‌شود و استقبال خوب مردم در مقاطع استانی و منطقه‌ای گویای این است که در مرکز نیز بسیار پرشور خواهد بود.

او اظهار کرد: این استقبال خوب مردم ثمره تمرکززدایی است و در دولت سیزدهم تلاش می‌کنیم تا توفیقاتی این‌چنین بیشتر باشد و به جای تحریم تولید، شاهد تولید آثار ارزشمند هنرمندان و هنرآفرینان و استقبال خوب مردم باشیم.

رضا قاسمیان ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز در این آئین با اشاره به رویکرد فرهنگی انقلاب اسلامی اظهار کرد: تعریف پیوست فرهنگی برای بسیاری از امور و برنامه‌ها، مسئولیت‌ها را سنگین‌تر کرده است و انتظار داریم بودجه دستگاه‌های فرهنگی در اول فروردین ماه به حساب دستگاه‌ها واریز شود.

وی تهاجم فرهنگی را مهم دانست و افزود: حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در استان اردبیل داریم اما سالانه میزبان هفت تا هشت میلیون نفر گردشگر داخلی و خارجی هستیم و نباید به بهانه رونق گردشگری، فرهنگ اصیل استان زیر پای منافع و مصالح دیگر برود، بلکه باید با تامین اعتبار برای اعتلای فرهنگی بیشتر تلاش شود.

شعرخوانی و پخش نماهنگ فعالیت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل در دوره تصدی عبدالله بحرالعلومی از بخش‌های دیگر این آئین بود و در پایان، امیر رجبی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان معرفی شد.

استان اردبیل با ۱۲ شهرستان در شمال ایران و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا