انجام معاینه فنی برای موتورسیکلت‌ها الزامی است
انجام معاینه فنی برای موتورسیکلت‌ها الزامی است

به گزارش نوژان نیوز، شادی مالکی افزود: طبق قانون هوای پاک انجام معاینه فنی برای همه وسایل نقلیه موتوری اعم از سبک، سنگین و موتورسیکلت در دوره های زمانی منظم الزامی است و باید موتورسیکلت‌ها نیز سالانه برای انجام معاینه فنی به مراکز مراجعه کنند. وی یادآور شد: تهران ۱۱ خط معاینه فنی مختص موتورسیکلت […]

به گزارش نوژان نیوز، شادی مالکی افزود: طبق قانون هوای پاک انجام معاینه فنی برای همه وسایل نقلیه موتوری اعم از سبک، سنگین و موتورسیکلت در دوره های زمانی منظم الزامی است و باید موتورسیکلت‌ها نیز سالانه برای انجام معاینه فنی به مراکز مراجعه کنند.

وی یادآور شد: تهران ۱۱ خط معاینه فنی مختص موتورسیکلت دارد که روزانه ظرفیت ارائه خدمات به یکهزار موتورسیکلت را داراست.

مالکی ضمن قدردانی از پلیس راهور تهران بزرگ که در دریافت معاینه فنی برای موتورسیکلت‌های تحت راهبری پیشگام شده، در توضیح این فراخوان اظهار داشت: به منظور ساماندهی وضعیت معاینه فنی موتورسیکلت‌ها بنا بر نشست‌های مشترک پلیس راهور تهران بزرگ و ستاد معاینه فنی خودروهای تهران موافقت شد فراخوان و انجام معاینه فنی موتورسیکلت‌ها در مراکز معاینه فنی شهر تهران به صورت تدریجی و در چند مرحله برنامه‌ریزی شود.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران گفت: در مرحله نخست ناوگان موتورسیکلت تحت راهبری سازمان‌ها و شرکت‌ها فراخوان خواهد شد که به صورت نمادین امروز بخشی از موتورسیکلت‌های تحت راهبری پلیس به مراکز مراجعه کرده است.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی موتورسیکلت‌های پر تردد و کار شامل این طرح خواهد شد.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی تاکید کرد: این برنامه نمادین با هدف اطلاع رسانی به راکبان موتورسیکلت در مورد الزام به دریافت معاینه فنی و تاکید پلیس به رعایت قانون در این ارتباط برنامه‌ریزی شده است.

مالکی درباره اهمیت انجام معاینه فنی موتورسیکلت‌ها نیز گفت: سهم موتورسیکلت‌ها در انتشار سالانه آلاینده‌های گازی ۲۱.۳ درصد و ذرات معلق ۱۰.۱ درصد است همچنین طبق اعلام پلیس راهور تهران بزرگ ۴۳درصد از تصادفات فوتی در شهر تهران مربوط به موتورسیکلت‌ها است؛ این آمار نشان می‌دهد پایش مستمر موتورسیکلت‌ها بدون تردید می‌تواند در کاهش آلودگی هوا و تصادفات درون شهری تاثیرگذار باشد.

منبع: خبرگزاری ایرنا