طرح «مدیریت استعداد» در وزارت امور اقتصادی و دارایی کلید خورده است
طرح «مدیریت استعداد» در وزارت امور اقتصادی و دارایی کلید خورده است

به گزارش نوژان نیوز، «ذبیح‌الله سلمانی» در آیین تکریم و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه که به صورت وبیناری برگزار شد، گفت: شایسته‌سالاری و شایسته‌گزینی یکی از اولویت های وزارت امور اقتصادی و داریی است که امیدواریم در استان کرمانشاه هم مورد توجه قرار گیرد. وی با اشاره به اینکه سند تحول […]

به گزارش نوژان نیوز، «ذبیح‌الله سلمانی» در آیین تکریم و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه که به صورت وبیناری برگزار شد، گفت: شایسته‌سالاری و شایسته‌گزینی یکی از اولویت های وزارت امور اقتصادی و داریی است که امیدواریم در استان کرمانشاه هم مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه سند تحول دولت مردمی چراغ راه این وزارتخانه است در ادامه اظهار داشت: در این سند تحول ۱۲۵ وظیفه برعهده وزارت اقتصاد گذاشته شده است که استان ها هم باید در تحقق مفاد این سند همراهی لازم را با وزارتخانه داشته باشند.

 

مولدسازی اموال غیرمنقول مازاد، ابرپروژه وزارت اقتصاد و دارایی است

این مسئول با بیان اینکه ۱۷ برنامه عملیاتی از هشت محور اساسی برنامه های راهبردی و عملیاتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، دارای برش استانی است که باید به صورت جدی پیگیری و اجرا شوند افزود: نحوه استفاده از بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه که مربوط به توسعه اشتغال و حمایت از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان است نیز باید در استان کرمانشاه با قدرت ادامه داشته باشد.

سلمانی، مولدسازی دارایی های دولت و فروش اموال غیرمنقول و مازاد را با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و سران قوا، یکی از اولویت های دیگر وزارت امور اقتصادی و داریی بیان کرد و گفت: مولسازی اموال غیرمنقول مازاد که یکی از ابرپروژه های دولت است، به بخش خصوصی واگذار شده که باید در استان کرمانشاه هم به صورت جدی پیگیری شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی، جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و همچنین راهبری آنها را جزو اهداف وزارتخانه دانست و تصریح کرد: بهبود فضای کسب و کار یکی دیگر از اولویت های این وزارتخانه است که در این مسیر باید قوانین مخل کسب و کار شناسایی و موانع آنها برطرف شود و این در حالی است که درگاه ملی مجوزها که به صورت الکترونیکی مجوزها را صادر می کند هم در تحقق این مهم بسیار تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه ۳۵ مورد تفویض اختیار در فروردین ماه و ۱۲ مورد هم در آبان ماه به استان ها داده شده و باید در راستای تحقق اهداف اداره کل استفاده شوند، گفت: هزینه‌کرد منابع اختصاصی از وزارت خانه به استان ها ابلاغ شده است که اداره کل در استانها هم باید این هزینه را در جای مناسب و به صورت عادلانه توزیع و از استفاده این هزینه در محل های غیرمجاز پرهیز کنند.

در این جلسه از زحمات «امیرحمزه حیدریان» تقدیر و «محمود رشیدی‌اقدم» به عنوان مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه معرفی شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا