طرح‌های مسکن سازی شهرداری تهران در مرحله اسکلت‌بندی قرار دارد
طرح‌های مسکن سازی شهرداری تهران در مرحله اسکلت‌بندی قرار دارد

به گزارش نوژان نیوز، مهدی هدایت با بیان اینکه بیشتر طرح های حوزه مسکن در مراحل مختلف ساخت و اجرای عملیات عمرانی قرار دارد، افزود: به عنوان مثال پروژه ساخت زائرسرای حرم عبدالعظیم حسنی(ع) که در منطقه ۲۰ با حضور شهردار تهران مراسم کلنگ زنی آن انجام شد، در مرحله اسکلت بندی و اجرای فونداسیون قرار […]

به گزارش نوژان نیوز، مهدی هدایت با بیان اینکه بیشتر طرح های حوزه مسکن در مراحل مختلف ساخت و اجرای عملیات عمرانی قرار دارد، افزود: به عنوان مثال پروژه ساخت زائرسرای حرم عبدالعظیم حسنی(ع) که در منطقه ۲۰ با حضور شهردار تهران مراسم کلنگ زنی آن انجام شد، در مرحله اسکلت بندی و اجرای فونداسیون قرار دارد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه تمام طرح های مسکن یا در مرحله فونداسیون و یا در مرحله اسکلت بندی قرار دارند، ادامه داد: تاکید داریم تا تمام طرح هایی که کلنگ زنی می شود، به مرحله اجرا برسد.

وی با اشاره به اینکه طرح آرام در حوزه ساخت مسکن در منطقه ۱۸ نیز به مرحله اجرای فونداسیون رسیده است، بیان کرد: همچنین فاز نخست اولین موزه صنعت سیمان کشور نیز با حضور شهردار تهران به بهره برداری رسید. این طرح در کنار کارکرد موزه ای، بخشی از فضای آن در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد.

هدایت تاکید کرد: همجواری این موزه با مجموعه های تاریخی شهرری مانند قلعه گبری و دژ اشکان نیز به رونق فعالیت های علمی، فناوری و گردشگری در کنار موزه صنعت کمک می کند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه گفت: با استقرار بخشی از شرکت های دانش بنیان در فضایی که کنار موزه صنعت در نظر گرفته شده است، در فاز دوم قرار است تا فضای آسیاب به فضای شرکت های دانش بنیان اضافه شود و بخش دوم نیز به زودی با حضور شهردار تهران افتتاح می شود.

وی افزود: تاکنون برای افتتاح فاز نخست موزه صنعت سیمان ۲۵ میلیارد تومان هزینه شده و همچنین برای بخش شرکت های دانش بنیان نیز تاکنون ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

هدایت یادآور شد: با افتتاح فاز دوم جمع سرمایه گذاری ما در این مجموعه به ۷۰ میلیارد تومان می رسد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران درباره اجرای طرح نفر آباد بیان کرد: در این خصوص نیز ۳۳ طرح مسکونی عملیات ساخت خود را آغاز کرده و به مرحله فونداسیون رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا