نقش کادر درمان کشور در عرصه‌های مختلف مقاومت بی‌بدیل است
نقش کادر درمان کشور در عرصه‌های مختلف مقاومت بی‌بدیل است

به گزارش نوژان نیوز، علیرضا زاکانی در همایش بزرگداشت شهدای مدافع سلامت و بهداری مقاومت در مرکز همایش های برج میلاد افزود: خوشحالم در جمعی حاضرم که مدال مجاهدت و ایثار را بر سینه دارد. پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان عزیزی که در دفاع مقدس خوش در خشیدند و بعد از آن در عرصه های خدمت […]

به گزارش نوژان نیوز، علیرضا زاکانی در همایش بزرگداشت شهدای مدافع سلامت و بهداری مقاومت در مرکز همایش های برج میلاد افزود: خوشحالم در جمعی حاضرم که مدال مجاهدت و ایثار را بر سینه دارد. پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان عزیزی که در دفاع مقدس خوش در خشیدند و بعد از آن در عرصه های خدمت و ارتقاء سلامت جامعه کوشیدند.

وی ادامه داد: جهادگران عرصه سلامت پس از جنگ و در سالیان اخیر زمانی که دست نیاز مردمانی خارج از مرزهای ایران به سویشان دراز شد، به گرمی دست هم‌ نوعان خود را فشردند و در جبهه مقاومت طوری خوش درخشیدند که برای آنان که از نزدیک شاهد مجاهدت‌ هایشان بودند تبدیل به اسطوره شدند.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کادر درمان ما با شیوع کرونا در سال ۹۸ عرصه های جدیدی از خدمت را تجربه کردند و در دفاع از سلامت مردم جان خود را در کف دست گذاشتند.

وی با اشاره به رشادت های کادر پزشکی در دفاع مقدس نیز گفت: فداکاری های مجموعه بهداری رزم و جامعه پزشکی از آغاز انقلاب تا کنون از چنان نصاب بالایی برخوردار است که باعث شده آنها تبدیل به الگوی اقشار مختلف مردم در ایران شوند.

به گفته زاکانی، کادر درمان در زمان جنگ تحمیلی که از حداقل‌ ترین امکانات هم برخوردار نبودند با فداکاری خود خط مقدم جبهه ها را پر کردند به طوری که معادلات را تغییر دادند و خاطرات بسیاری از مجاهدت‌های آنها در دفاع مقدس وجود دارد.

وی تاکید کرد: تا امروز که ۴۴ سال از انقلاب اسلامی ایران می گذرد، نقش کادر درمان در عرصه های مختلف مقاومت بی بدیل بوده به نحوی که دستاوردهای پزشکان ما می تواند آموزه های خوبی برای نظام سلامت در سراسر دنیا داشته باشد.

شهردار پایتخت با اشاره به تجارب ارزنده جامعه پزشکی نیز گفت: باید بتوانیم در وهله اول مردم ایران را از این تجربه بهره مند کنیم و سپس این تجارب را در اختیار جامعه بشری به ویژه کشورهای پیرامونی و پیوسته به تفکر انقلاب اسلامی قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا