نیاز بازار به سیب زمینی، گوجه فرنگی و پیاز تامین است
نیاز بازار به سیب زمینی، گوجه فرنگی و پیاز تامین است

به گزارش نوژان نیوز علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در جلسه مدیریت و مصرف محصولات صیفی و سبزی گفت: تولید سالانه ۱۳ تا ۱۴ میلیون تن سیب‌زمینی، پیاز و گوجه فرنگی همچنین ظرفیت مازاد ۵ میلیون تنی، صرفا برای صادرات از افتخارات فعالان این بخش است. او با اشاره به رکورد بی‌سابقه […]


به گزارش نوژان نیوز

علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در جلسه مدیریت و مصرف محصولات صیفی و سبزی گفت: تولید سالانه ۱۳ تا ۱۴ میلیون تن سیبزمینی، پیاز و گوجه فرنگی همچنین ظرفیت مازاد ۵ میلیون تنی، صرفا برای صادرات از افتخارات فعالان این بخش است.

او با اشاره به رکورد بی‌سابقه تولید ۲۰۰ تن گوجه‌فرنگی در هکتار در فضای آزاد در ارومیه، افزود: کشاورزان ما در جیرفت نیز به راحتی بین ۸۰ تا ۹۰ تن در هکتار پیاز تولید می‌کنند.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به ضرورت هدفمند بودن صادرات سیبزمینی، پیاز و گوجه‌فرنگی افزود: وجود سردخانه و صنایع بسته‌بندی مناسب و مجهز در استان‌ها، از ضروریات تامین به موقع نیاز بازار مصرف خانوارها و صنایع فراوری و صادراتی است.

در این جلسه که به صورت وبیناری برگزار شد، مدیران استانی آمار کشت و ذخیره‌سازی صیفی و سبزی را در استان‌های مختلف اعلام کردند.منبع