۸۰ درصد پروازهای نوروزی تاکنون بدون تاخیر انجام شده است
۸۰ درصد پروازهای نوروزی تاکنون بدون تاخیر انجام شده است

به گزارش نوژان نیوز، «جعفر یازرلو» با اشاره به عملکرد مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی گفت: بیش از ۸۰ درصد پروازها در کشور بدون تاخیر و به موقع انجام می‌شود و تنها ۲۰ درصد پروازها با تاخیر مواجه می شود. وی افزود: یکی از اهداف راه‌اندازی این مرکز با همکاری تمامی […]

به گزارش نوژان نیوز، «جعفر یازرلو» با اشاره به عملکرد مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی گفت: بیش از ۸۰ درصد پروازها در کشور بدون تاخیر و به موقع انجام می‌شود و تنها ۲۰ درصد پروازها با تاخیر مواجه می شود.

وی افزود: یکی از اهداف راه‌اندازی این مرکز با همکاری تمامی بخش‌ها و دست اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی، کاهش تاخیر در پروازهاست تا بتوانیم رضایتمندی مسافران در این بخش را شاهد باشیم.

یازرلو همچنین به ارائه گزارش عملکرد در خصوص پروازهای نوروزی پرداخت و گفت: در بازه زمانی ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲، در مجموع ۱۹۶۵۰ مجوز پرواز برای مسیرهای داخلی و بین‌المللی توسط سازمان هواپیمایی کشوری صادر شد که از این تعداد مجوز صادر شده، تاکنون ۱۳۶۱۱ پرواز (نشست و برخاست) انجام شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: از این تعداد مجوز صادر شده سهم مسیرهای داخلی ۱۳۸۳۴ مجوز و مسیرهای بین المللی ۵۸۱۶ مجوز است.
وی خاطرنشان کرد: از تاریخ ۲۴ اسفندماه تا ششم فروردین ماه در مجموع یک میلیون و ۶۷۲هزار و ۷۱۳ مسافر(اعزام و پذیرش) با ۱۳۶۱۱ پرواز (نشست و برخاست)جابه جا شدند.

یازرلو تصریح کرد: از مجموع مسافران جابه‌جا شده در بازه زمانی ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تا ششم فروردین ماه امسال یک میلیون و ۳۳۰هزار و ۷۹ مسافر داخلی با انجام ۱۱۱۴۶ پرواز داخلی و ۳۴۲ هزار و ۶۳۴ مسافر بین المللی با انجام ۲۶۴۵ پرواز خارجی جابه‌جا شدند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا