۳۵ هزار طرح اشتغال‌زایی در مناطق مرزی اجرا شد
۳۵ هزار طرح اشتغال‌زایی در مناطق مرزی اجرا شد

به گزارش نوژان نیوز، محمد ترکمانه با بیان اینکه بنیاد برکت در حمایت از اقشار ویژه جامعه اقداماتی بسیار موثری را در دستور کار خود قرار داده است، افزود: بنیاد برکت در حوزه مرزنشینان و حاشیه‌نشینان بیش از ۳۵ هزار طرح اشتغال‌زایی در ۶۴ شهرستان مرزی اجرا کرده است. وی با بیان اینکه حدود ۶هزار […]

به گزارش نوژان نیوز، محمد ترکمانه با بیان اینکه بنیاد برکت در حمایت از اقشار ویژه جامعه اقداماتی بسیار موثری را در دستور کار خود قرار داده است، افزود: بنیاد برکت در حوزه مرزنشینان و حاشیه‌نشینان بیش از ۳۵ هزار طرح اشتغال‌زایی در ۶۴ شهرستان مرزی اجرا کرده است.

وی با بیان اینکه حدود ۶هزار و ۵۰۰ شغل برای کولبران و سوخت‌بران در مناطق روستایی استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و سیستان‌وبلوچستان نیز فراهم شده است، ادامه داد: در حوزه حمایت از معلولان ساخت و تکمیل سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه خانواده‌های دارای ۲ معلول اقدامات موثری انجام داد همچنین هفت هزار و ۸۰۰ طرح در این بخش به مرحله اجرا رسید و امسال هم ساخت سه هزار واحد مسکونی را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرعامل بنیاد برکت به حمایت از طرح زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: ۱۷ هزار طرح در این بخش به مرحله اجرا رسیده و پنج هزار طرح هم در دست اقدام است که در مجموع بیش از ۵۰ هزار نفر شغل در این حوزه ایجاد شده است.

ترکمانه با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها در حوزه بنیاد برکت است، گفت: بیش از ۲۸۰ هزار طرح اجتماع محور و یک هزار و ۲۵۰ طرح کارگاهی و بنگاهی را امسال در دستور کار خود قرار داده‌ایم و بیش از یک میلیون فرصت شغلی را در این حوزه برای جوانان فراهم کرده‌ایم.

مدیرعامل بنیاد برکت با یادآوری این موضوع که حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی در قالب طرح‌های اشتغال در اولویت برنامه‌های این بنیاد قرار دارد، اظهار داشت: این بنیاد ۲۶ هزار طرح در سراسر استان سیستان وبلوچستان، یکهزار طرح در محله هرندی تهران، یکهزار و ۸۰۰ طرح در شهرستان دره شهر ایلام، یکهزار و ۵۰۰ طرح در شهرستان ماهشهر خوزستان و ۱۳ هزار طرح در استان کردستان را اجرا کرده است.

ترکمانه اضافه کرد: امسال هم مانند سال‌های گذشته اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و عمرانی را در قالب حمایت از اقشار ویژه جامعه در دستور کار خود قرار داده است و اجرایی شدن آنها را با قوت پیگیری می‌کند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا