۳۵۰ پایگاه و مرکز بهداشتی البرز آماده واکسیناسیون کرونا شد
۳۵۰ پایگاه و مرکز بهداشتی البرز آماده واکسیناسیون کرونا شد

به گزارش نوژان نیوز، دکتر زهرا فرشچی گفت: این پایگاه ها و مراکز شامل ۷۹ خانه بهداشت ، ۷۹ مرکز جامع سلامت و ۱۹۲ پایگاه سلامت هستند که در شهرستان هایکرج ، طالقان ، فردیس ، نظرآباد ، ساوجبلاغ ، اشتهارد و چهارباغ استان البرز به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهند. وی با بیان اینکه […]

به گزارش نوژان نیوز، دکتر زهرا فرشچی گفت: این پایگاه ها و مراکز شامل ۷۹ خانه بهداشت ، ۷۹ مرکز جامع سلامت و ۱۹۲ پایگاه سلامت هستند که در شهرستان هایکرج ، طالقان ، فردیس ، نظرآباد ، ساوجبلاغ ، اشتهارد و چهارباغ استان البرز به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه استقبال مردم از واکسن کرونا در چند روز اخیر بیشتر شده است ، افزود: این استقبال در حد انتظار نیست و باید تمام کسانی که ۶ ماه از تزریق دوز دوم یا سوم آنها گذشته است برای دریافت واکسن یادآور اقدام کنند.

فرشچی اظهار کرد: با توجه به شیوع سویه های جدید کرونا در جهان ، تزریق واکسن یادآور از شیوع گسترده کرونا پیشگیری خواهد کرد.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز تاکید کرد: اکنون تمام واکسن های ایرانی از جمله نورا ، فخرا، کووپارس رازی ، برکت، برکت پلاس و سینوفارم در مراکز بهداشتی درمانی استان موجود است .

وی ادامه داد: تعدادی از مراکز و پایگاه های واکسیناسیون البرز در ساعات بعد از ظهر به مردم خدمات ارائه می دهند.

فرشچی گفت : تاکنون مواردی از ابتلا به زیر سویه های جدید کرونا در استان البرز مشاهده نشده است.

پیش از این رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی البرز اعلام کرد : از اوایل هفته جاری روزانه بیش از ۷۰۰ نفر بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی البرز مراجعه می کنند که یکصد نفر بیشتر از هفته گذشته است.

دکتر احمد مهدوی تاکید کرد: تزریق دوز واکسن یادآور کرونا در پیشگیری از زیر سویه های جدید این ویروس موثر است. اکنون ۵۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های البرز تحت مراقبت پزشکی قرار دارند.