گلستان و بوستان دوباره باید کتاب درسی نوآموزان باشند
گلستان و بوستان دوباره باید کتاب درسی نوآموزان باشند

به گزارش نوژان نیوز، محمدمهدی اسماعیلی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: آیین اختتامیه هفته فرهنگی هنری سعدی شب گذشته فرصت مغتنمی بود تا در کنار آرامگاه شیخ اجل، تنها به گوشه ای کوچک از خدمات این شاعر به سپهر فرهنگی ایران بزرگ بپردازم. سعدی به عنوان یکی از افتخارات تمام نشدنی تاریخ فرهنگ ایران […]

به گزارش نوژان نیوز، محمدمهدی اسماعیلی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: آیین اختتامیه هفته فرهنگی هنری سعدی شب گذشته فرصت مغتنمی بود تا در کنار آرامگاه شیخ اجل، تنها به گوشه ای کوچک از خدمات این شاعر به سپهر فرهنگی ایران بزرگ بپردازم.

سعدی به عنوان یکی از افتخارات تمام نشدنی تاریخ فرهنگ ایران زمین جایگاه ویژه ای در ذهن مردمان این سرزمین داشته و ‏ایرانیان هنردوست در تمامی ادوار پس از او همواره از وی به عنوان یکی از نمادهای هویتی یاد کرده اند.

‏در جادوی کلام شیخ اجل همین بس که با گذشت قرن ها از نگارش بوستان و گلستان امروزه بخش مهمی از اولویت های ارتقای فرهنگ عمومی در کشور در این دو کتاب به چشم می خورد.

‏گلستان و بوستان دوباره باید کتاب درسی نوآموزان ما باشند تا هم زبان فارسی تقویت، و هم مکارم اخلاقی در عمق روح و جان فرزندان ایران نهادینه شود.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا