کاهش ۱۰ درصدی نرخ بلیت مترو
کاهش ۱۰ درصدی نرخ بلیت مترو

به گزارش نوژان نیوز؛ مهدی چمران با اشاره به طرح دو فوریت کاهش نرخ بهای بلیت متروی تهران گفت: این مهم در راستای تحقق شعار سال است وطرح کاهش بهای بلیت مترو از ۲۵ به ۱۵ درصد کاهش یافت. وی در واکنش به این لایحه دو فوریتی اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال که […]


به گزارش نوژان نیوز؛

مهدی چمران با اشاره به طرح دو فوریت کاهش نرخ بهای بلیت متروی تهران گفت: این مهم در راستای تحقق شعار سال است وطرح کاهش بهای بلیت مترو از ۲۵ به ۱۵ درصد کاهش یافت.

وی در واکنش به این لایحه دو فوریتی اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال که مهار تورم و رشد تولید است لایحه دو فوریتی را تقدیم شورای شهر کردند که بر اساس آن نرخ بلیت مترو کاهش یابد. البته این اقدام بسیار سخت بود، اما سعی کردیم که از سوی مدیریت شهری برای کم کردن بهای بلیت مترو گامی برداشته شود تا هم آلام مردم کاهش یابد و هم از سخنان مقام معظم رهبری حمایت کنیم.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه قیمت بلیت مترو از ۳۷۷۰ تومان به ۳۴۰۰ تومان و از ۲۸۵۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان کاهش می‌یابد، گفت: البته در حوزه تاکسی، چون تاکسی متعلق به بخش خصوصی است نمی‌توانیم خیلی ورود کنیم، اما در مورد مترو سعی کردیم اقدامات موثری انجام دهیم و در اتوبوسرانی نیز اتوبوس‌ها متعلق به بخش خصوصی هستند و نمی‌توانیم به آن‌ها فشار بیاوریم و کم کردن بلیت مترو هم برای اتوبوس‌ها به صرفه نیست.

وی با بیان اینکه کاهش بلیت مترو از ۲۵ به ۱۵ درصد رقمش مهم نیست بلکه یک پیام خوب به مردم دارد، افزود: ما برای کاستن از گرانی‌ها و تورم این کار از دستمان بر می‌آمد و انتظار هم نداریم که از فردا این کار انجام شود و مترو ۱۵ روز فرصت دارد.

چمران با بیان اینکه از نظر کارشناسی این اقدام صحیح نیست، گفت: ما می‌دانیم که این کار برای شرکت مترو سخت است، اما پیشنهاد ما این است که با این دو فوریت موافقت کنیم تا نرخ بلیت کاهش یابد.

اعضای شورای شهر تهران با طرح دو فوریت کاهش نرخ بهای بلیت مترو موافقت کردند.منبع خبر