نخستین فاز سهام مالکانه به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان واگذار می شود
نخستین فاز سهام مالکانه به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان واگذار می شود

به گزارش نوژان نیوز، “حمید باقر زاده” در نشست با اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان استان البرز افزود: طبق اساسنامه، باید تسویه حساب با اعضای این صندوق در زمان بازنشستگی انجام شود که در نخستین فاز این طرح، ارزش مالکانه، سهام شرکت‌ها به اعضای بازنشسته واگذار می‌شود. وی با اشاره به اینکه فرهنگیان اطمینان داشته باشند […]

به گزارش نوژان نیوز، “حمید باقر زاده” در نشست با اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان استان البرز افزود: طبق اساسنامه، باید تسویه حساب با اعضای این صندوق در زمان بازنشستگی انجام شود که در نخستین فاز این طرح، ارزش مالکانه، سهام شرکت‌ها به اعضای بازنشسته واگذار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگیان اطمینان داشته باشند که حقوق تمامی اعضای بازنشسته و شاغل محفوظ خواهد بود ، خاطرنشان کرد: از شرکت های تابعه موسسه به همه اعضاء، سهام اختصاص پیدا می کند.

وی یادآورشد: واگذاری ارزش مالکانه به اعضاء، به میزان سهم هر یک از آنها از ارزش مالکانه خواهد بود که طبق اساسنامه هنگام تسویه حساب با اعضاء در زمان بازنشستگی به آنها تعلق می‌گیرد.

باقر نژاد تصریح کرد: سهم فرهنگیان شاغل نیز محفوظ است و بر اساس یک تا پنج درصد محاسبه می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فرمول محاسبه نسبت سهم هر یک از اعضاء از ارزش مالکانه به نحوی است که در هر زمان امکان محاسبه و تعیین میزان ارزش سهم هر فرد از ارزش مالکانه را فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: به منظور اجرای بهینه این طرح، یک کارگروه تخصصی تشکیل شده است تا واگذاری سهام به فرهنگیان به صورت کاملا دقیق، محاسبه شده و اطمینان‌بخش انجام می‌شود به طوری که در حق کسی اجحافی صورت نگیرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه صندوق ذخیره فرهنگیان کشور افزود: با تلاش‌های انجام شده ، واگذاری سهام مراحل کارشناسی، ارزیابی و شناسایی شرکت‌های قابل واگذاری را طی کرده است و در ۳۱ اردیبهشت ماه فاز اول این طرح رونمایی می شود.

وی با بیان اینکه تمامی راهکارهای در دسترس برای واگذاری ارزش مالکانه به دقت و از ابعاد مختلف بررسی شده‌اند و راهکاری با کمترین تبعات منفی و بیشترین منافع برای اعضاء انتخاب شده است، عنوان کرد: به فرهنگیان توصیه می کنیم اطلاعات خور را در حوزه بورسی ارتقاء دهند و آموزش هایی از طریق موسسه برای فرهنگیان در استان ها از جمله البرز در دستور کار قرار گیرد.

باقر نژاد اظهار کرد: بهترین و عادلانه‌ترین روش را برای تخصیص ارزش مالکانه به اعضاء انتخاب شده است زیرا نسبت به سایر روش‌های موجود از مزایای بیشتری برخوردار است.

وی تاکید کرد: اطلاع رسانی مطلوب در زمینه چگونگی عملکرد این صندوق به فرهنگیان می تواند در ایجاد انگیزه برای جذب افراد غیر عضو و استمرار عضویت برای اعضای حال حاضر موثر باشد.

 

صندوق ذخیره فرهنگیان امید بخش حرکت کند

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان امید بخش حرکت کند زیرا این صندوق برای رفاه و حمایت از معلمان تشکیل شده است.

” علی حجرگشت ” روز چهارشنبه در نشست اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان استان البرز، افزود: صندوق ذخیره فرهگیان جزوه صندوق های بزرگ کشور است که معلمان انتظار خدمات بیشتر و کاملی از این صندوق که از سرمایه خودشان شکل گرفته دارند.

وی بیان کرد: باید همگرایی، تعامل و تفاهم بین آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان ایجاد شود زیرا این نگاه مشترک برای خدمت به فرهنگیان ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: باید از ظرفیت صندوق فرهنگیان برای سود دهی به اعضای آن استفاده کنیم و در استان البرز ظرفیت هایی وجود دارد که می توان در قالب صندوق ذخیره فرهنگیان از آن استفاده کرد.

حجرگشت یادآورشد: مسکن، سلامت و گردشگری در استان البرز از جمله محورهای مهمی است که می توان از ظرفیت صندوق ذخیره فرهنگیان برای ارائه خدمات به فرهنگیان عضو این صندوق استفاده کرد که این مهم نیاز به برنامه ریزی و کارشناسی ازسوی مدیران استانی و کشوری دارد.

وی ادامه داد: باید با همکاری و هم اندیشی زمینه رشد صندوق ذخیره فرهنگیان در استان البرز با هدف سود دهی به فرهنگیان عضور را فراهم کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه درصد بالایی از فرهنگیان استان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند، گفت: دولت مردمی و انقلابی در راه خدمت به فرهنگیان برداشته است.

حجرگشت افزود: مشارکت بالای فرهنگیان در عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان نشان از اعتماد و همراهی آنان با این مجموعه دارد لذا فرهنگیان با عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان در واقع اقدام به یک سرمایه‌گذاری امید بخش برای آینده خود می‌کنند.