مورینیو در آستانه جدایی از رم
مورینیو در آستانه جدایی از رم

به گزارش نوژان نیوز؛ به نظر می‌رسد ماجراجویی «ژوزه مورینیو» در دومین دوره حضورش در فوتبال ایتالیا به پایان خود رسیده و آقای خاص از جمع گرگ‌های پایتخت جدا خواهد شد. پیشتر گزارش‌هایی منتشر شده بود که حکایت از آن داشت که سرنوشت مورینیو با رم پس از فینال لیگ اروپا مشخص خواهد شد، اما […]


به گزارش نوژان نیوز؛

به نظر می‌رسد ماجراجویی «ژوزه مورینیو» در دومین دوره حضورش در فوتبال ایتالیا به پایان خود رسیده و آقای خاص از جمع گرگ‌های پایتخت جدا خواهد شد.

پیشتر گزارش‌هایی منتشر شده بود که حکایت از آن داشت که سرنوشت مورینیو با رم پس از فینال لیگ اروپا مشخص خواهد شد، اما حالا رسانه ایتالیایی «ایل مساجرو» خبر داده سرمربی پرتغالی تصمیم خود را گرفته و می‌خواهد از جالوروسی جدا شود.

مورینیو به دلیل دریافت پنج کارت زرد، غایب بزرگ آخرین دیدار رم در سری آ مقابل اسپتزیا خواهد بود و احتمالاً هواداران رم او را دیگر در ورزشگاه المپیکو نخواهند دید.

گفته شده باشگاه رم هم از این تصمیم مورینیو مطلع شده، اما نمی‌خواهد تا پس از پایان دیدار هفته آینده در فینال لیگ اروپا، واکنشی به این موضوع داشته باشد.

پیشتر روزنامه «کوریره دلو اسپورت» خبر داده بود رابطه میان مورینیو و سران باشگاه رم شکرآب شده چراکه آینده نظرات متفاوتی درباره آینده جالوروسی دارند.

«تیاگو پینتو» مدیر تیم رم چندی پیش به صورت تلویحی، هدف‌گذاری این تیم را حضور در لیگ قهرمانان اروپا اعلام کرده و گفته بود «حضور در جمع چهار تیم برتر سری آ یک هدف فوق‌العاده برای جالوروسی است».

این اظهارات، اما به مذاق مورینیو خوش نیامد و سرمربی پرتغالی که همیشه از عدم تأمین مالی برای جذب بازیکنان مدنظرش از سران رم انتقاد کرده است، پس از تساوی روز دوشنبه تیمش با سالرنیتانا درباره این اظهارات پینتو گفت: این مشکل او است. ما دوستان خوبی هستیم، اما می‌توانیم نظرات متفاوتی داشته باشیم.

آقای خاص که تا سال ۲۰۲۴ با رم قراراداد دارد، در ادامه صحبت‌هایش گفته بود: ما می‌توانیم تاریخ‌سازی کنیم و می‌خواهیم در این مسیر ادامه دهیم، اما صعود به لیگ قهرمانان با وجود بودجه هفت میلیون یورویی در بازار نقل و انتقالات، چیزی بیشتر از تاریخ‌سازی و معجزه است.

رم هم‌اکنون در رده ششم سری آ قرار گرفته و شانس حضور در لیگ قهرمانان اروپا در فصل آینده از مسیر لیگ ایتالیا را از دست داده است، اما می‌تواند با پیروزی برابر سویا، به معتبرترین تورنمت فوتبال باشگاهی اروپا راه یابد.

با وجود این انتقاد‌های صریح مورینیو، سران باشگاه رم، اما می‌گویند قوانین مربوط به «بازی جوانمردانه مالی» دست و پای آن‌ها را برای هزینه بیشتر بسته است.

 منبع خبر