مردم مدیریت مصرف گاز را جدی بگیرند
مردم مدیریت مصرف گاز را جدی بگیرند

به گزارش نوژان نیوز، مجتبی عبدالهی در نشست خبری افزود: اکنون در کشور میزان تولید گاز با مصرف تناسب ندارد؛ از این رو با کمبود جدی انرژی مواجه هستیم بطوری که ناگزیر به تعطیلی ادارات ، سازمان ها و مدارس شدیم. وی بیان کرد: برنامه ریزی و اقدام برای رسیدگی به مطالبات و نیازهای مردم […]

به گزارش نوژان نیوز، مجتبی عبدالهی در نشست خبری افزود: اکنون در کشور میزان تولید گاز با مصرف تناسب ندارد؛ از این رو با کمبود جدی انرژی مواجه هستیم بطوری که ناگزیر به تعطیلی ادارات ، سازمان ها و مدارس شدیم.

وی بیان کرد: برنامه ریزی و اقدام برای رسیدگی به مطالبات و نیازهای مردم و جبران عقب ماندگی ها از اهداف عالی دولت مردمی سیزدهم است که ما هم در استان البرز با تلاش جهادی و اهتمام شبانه روزی به دنبال تحقق آن هستیم.

عبداللهی به گازرسانی به روستاهای صعب العبور استان البرز اشاره کرد و افزود: امسال با تخصیص اعتبار ویژه به روستاهای سردسیر و کوهستانی گازرسانی شد که این اقدام با گازرسانی طی ۴۰ سال گذشته استان برابری می‌کند.

خط ۲ قطار شهری کرج با ۱۰ ایستگاه بهره برداری می شود

وی با اشاره به روند پیشرفت پروژه قطار شهری کرج به عنوان یک مطالبه ۲۰ ساله مردم کلانشهر کرج، ادامه داد: به دفعات از این پروژه بازدید داشته ام و درصدد هستیم که از ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا ایستگاه آیت الله طالقانی که در مجموع پنج ایستگاه می‌شود را در دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری برسانیم.

عبداللهی گفت: طبق تعهد پیمانکار در دهه فجر سال آینده نیز خط ۲ قطار شهری کرج به صورت کامل در مجموع با ۱۰ ایستگاه مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی افزود: در شهر کرج ۱۱ هزار تاکسی داریم و به طور قطع باید درصدد افزایش و نوسازی تاکسی ها باشیم و اتوبوس هایی نیز خریداری شده که به مرور به سیستم حمل و نقل استان اضافه می شود و انتظار می رود که فرهنگ سازی در خصوص استفاده از وسایل نقلیه عمومی در دستور کار قرار گیرد.

تعداد مدارس البرز با دانش آموزان همخوانی ندارد

استاندار با بیان اینکه استان البرز ۵۲۰ هزار دانش آموز و حدود 30 هزار معلم دارد، گفت: بر این اساس تعداد مدارس و دانش آموزان همخوانی ندارند و بلحاظ سرانه های آموزشی و پژوهشی آخرین و محرومترین استان کشور هستیم.

وی افزود: در سفر فروردین ماه امسال رییس جمهور به استان البرز مصوب شد طی تعامل دولت و خیرین نسبت به ساخت ۱۰۰ مدرسه در استان البرز اقدام کنیم.

عبداللهی گفت: از سوی دیگر نیز با رایزنی های صورت گرفته مقرر شد ۱۰۰ مدرسه دیگر نیز به این تعداد اضافه کنیم و در مجموع در دولت مردمی سیزدهم ۲۰۰ مدرسه به سیستم آموزش استان البرز اضافه شود.

وی افزود: مهر ماه امسال ۳۴ مدرسه مورد بهره برداری قرار گرفت، ۶۵ مدرسه با پیشرفت ۲۰ تا ۹۰ درصد در حال ساخت است و ۳۵ مدرسه تا پایان اسفند ماه افتتاح می شود .

همچنین حدود ۶۰ قطعه زمین نیز برای ساخت مدرسه در استان البرز مشخص شده است.

استان البرز با ضعف جدی در بهداشت و درمان مواجه است

استاندار البرز با اشاره به اقدامات و برنامه های حوزه بهداشت و درمان استان، گفت: استان البرز در این حوزه نیز با ضعف جدی مواجه است از این رو با جدیت برای شتاب در تکمیل پروژه های بیمارستانی استان ورود کردیم و در آینده نزدیک شاهد تحولات بزرگی در این راستا خواهیم بود.

وی افزود: در سفر رییس جمهور به استان نیز مقرر شد که یک بیمارستان فوق تخصصی جنرال ۵۰۰ تختی در البرز ساخته شود که جانمایی شده است.

عبداللهی گفت: پروژه بیمارستان شهید سلیمانی در فردیس رو به پایان است و در تلاش هستیم که دهه مبارک فجر افتتاح شود.

وی افزود: بیمارستان خصوصی به آفرین نیز رفع موانع شد و چند درمانگاه در فردیس و بیمارستان های سیدالشهدا در کرج، کمالشهر و ساوجبلاغ را مورد پیگیری قرار داده ایم و این نوید را می دهیم در آینده نزدیک به وضعیت قابل قبولی در سرانه های بهداشتی و درمانی استان برسیم.