مردم با صرفه جویی و مصرف بهینه گاز، سربازان جبهه اقتصادی را همراهی کنند
مردم با صرفه جویی و مصرف بهینه گاز، سربازان جبهه اقتصادی را همراهی کنند

به گزارش نوژان نیوز، احمد باهوش در برنامه گفت و گوی زنده تلویزیونی افزود: گاز تولیدی کشور در ۶ بهمن ماه بیش از ۸۵۰ میلیون متر مکعب بود که سهم مجتمع گاز پارس جنوبی از این رقم بیش از ۷۵ درصد است. وی بیان کرد: همچنین مصرف کشور در روز گذشته ۶۵۵ میلیون متر مکعب […]

به گزارش نوژان نیوز، احمد باهوش در برنامه گفت و گوی زنده تلویزیونی افزود: گاز تولیدی کشور در ۶ بهمن ماه بیش از ۸۵۰ میلیون متر مکعب بود که سهم مجتمع گاز پارس جنوبی از این رقم بیش از ۷۵ درصد است.

وی بیان کرد: همچنین مصرف کشور در روز گذشته ۶۵۵ میلیون متر مکعب بود که بیش از ۸۰ درصد گاز تولیدی در بخش خانگی و تجاری را به خود اختصاص داد و این میزان مصرف نسبت به همین روز در سال گذشته بیش از هفت درصد افزایش مصرف نشان می‌دهد.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: ۱۳ پالایشگاه، ۲۲ فاز و تلاش شبانه‌روزی ۱۸ هزار نفر از فرزندان و سربازان ایران اسلامی در مجتمع گاز پارس جنوبی برای تامین پایدار گاز مورد نیاز هموطنان در روزهای سرد سال در آماده‌باش کامل هستند.

باهوش با اشاره به نقش بسیار مهم مجتمع گاز پارس جنوبی در سبد انرژی کشور و تامین انرژی مورد نیاز هموطنان اظهار کرد: پالایشگاه‌های ۱۳ گانه مجتمع گاز پارس جنوبی با بهره‌مندی از توان ۱۸ هزار نیروی کارآمد و نوآور در سخت‌ترین شرایط عملیاتی در تلاش هستند تا گاز مورد نیاز کشور را به صورت بسیار مطلوب تامین کنند.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش بسیار چشمگیر سهم گاز در سبد انرژی کشور و روند صعودی و رو به رشد مصرف در حوزه‌های خانگی، تجاری و صنعتی سربازان ملت ایران در مجتمع گاز پارس جنوبی انتظار دارند که مردم با مصرف بهینه و با صرفه‌جویی در مصرف گاز فرزندان خود را همراهی و حمایت و از هدر رفت این نعمت خدادادی جلوگیری کنند.

پیش از این نیز مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرده بود مجموع تعهد تولید پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی از ۲۰ فاز عملیاتی را حدود ۵۶۰ میلیون مترمکعب در روز بود که اکنون روزانه ۱۶ میلیون مترمکعب بیش از تعهد و در مجموع ۵۷۶ میلیون مترمکعب در روز گاز شیرین تولید می شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا