علت اختلاف قیمت کاروان‌های حج/ ۶۰۰ آشپز ایرانی در عربستان حاضر خواهند شد
علت اختلاف قیمت کاروان‌های حج/ ۶۰۰ آشپز ایرانی در عربستان حاضر خواهند شد

[ad_1] به گزارش نوژان نیوز؛ اعزام زائران حج تمتع به عربستان از ۶ روز دیگر آغاز می‌شود و هزاران ایرانی که بیش از ۱۵ سال در انتظار تشرف به سرزمین وحی بودند، در کنار بیش از ۲ میلیون زائر از حدود ۶۰ کشور دنیا، خود را برای حاجی شدن، آماده می‌کنند. بر اساس اعلام سازمان […]

[ad_1]
به گزارش نوژان نیوز؛

اعزام زائران حج تمتع به عربستان از ۶ روز دیگر آغاز می‌شود و هزاران ایرانی که بیش از ۱۵ سال در انتظار تشرف به سرزمین وحی بودند، در کنار بیش از ۲ میلیون زائر از حدود ۶۰ کشور دنیا، خود را برای حاجی شدن، آماده می‌کنند.

بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت در حال حاضر حدود ۵۷۰ کاروان برای تشرف به خانه خدا آماده شده‌اند که بر اساس برنامه ریزی انجام شده، ۲۳۷ کاروان مدینه اول و ۲۴۰ کاروان هم مدینه دوم هستند.

غلامرضا رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص علت اختلاف قیمت حج ۱۴۰۲ گفت: علت تفاوت و افزایش قیمت سفر حجاج ناشی از نرخ ارز و تفاوت سطح کیفی هتل‌هاست که ۹۰ هتل در شهر‌های مکه و مدینه در اختیار حجاج ایرانی خواهد بود.

وی افزود: امکان اینکه ۹۰ هتل مشابه در مکه و مدینه پیدا کنیم، امکانپذیر نیست به همین دلیل اختلاف سطح و کیفیت هتل‌ها باعث اختلاف قیمت شده است، اما به جز موضوع اسکان، سایر خدماتی که به حجاج ارائه می‌شود، یکسان است.

رضایی در خصوص رفع مشکلاتی که سال گذشته از سوی برخی زائران درباره تغذیه مطرح شده بود، گفت: استان‌ها و شهرستان‌ها با ذائقه‌ها و سلیقه‌های متفاوتی غذا میل می‌کنند که سعی کردیم در حج ۱۴۰۲ به ذائقه‌هایی که در کشور وجود دارد توجه شود و غذایی که برای عمومیت قابل سرو باشد، طبخ کنیم.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت اظهار کرد: ۴ آشپزخانه مرکزی و صنعتی نیز در اختیار سازمان حج و زیارت در عربستان است که غذا را به صورت متمرکز طبخ و توزیع می‌کنند که در این آشپزخانه‌ها حدود ۶۰۰ آشپز و سرآشپز ایرانی فعالیت خواهند کرد.

[ad_2]

منبع خبر