ضرورت تشکیل کمیته راهبری جهت ساماندهی و اصلاح ورودی‌های شهر کرج در اتوبان
ضرورت تشکیل کمیته راهبری جهت ساماندهی و اصلاح ورودی‌های شهر کرج در اتوبان

به گزارش نوژان نیوز، علیرضا رحیمی، ضمن اشاره به طرح ارائه شده برای ورودی و خروجی‌های شهر کرج در بزرگراه تهران-کرج گفت: این طرح خیلی کلی بود و تنها ورودی‌های شرقی و غربی مورد تأکید مشاور واقع شده است در صورتی که ورودی‌های شمالی و جنوبی نیز مطرح هستند و ضرورت دارد تا جهت ساماندهی […]

به گزارش نوژان نیوز، علیرضا رحیمی، ضمن اشاره به طرح ارائه شده برای ورودی و خروجی‌های شهر کرج در بزرگراه تهران-کرج گفت: این طرح خیلی کلی بود و تنها ورودی‌های شرقی و غربی مورد تأکید مشاور واقع شده است در صورتی که ورودی‌های شمالی و جنوبی نیز مطرح هستند و ضرورت دارد تا جهت ساماندهی این مبادی نیز اقدام شود.

وی با بیان اینکه جهت زیباسازی و مناسب‌سازی ورودی‌های شهر می‌توان فراخوان زد، اظهار داشت: نماد لاله به دلیل لاله خیزی شهر کرج و استان البرز به عنوان یکی از المان‌های ورودی کار قشنگی است که این المان در ابتدای ورودی از سمت شرق جانمایی شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: همچنین در زمان ۸ سال دفاع مقدس سردارهایی از لشکر حضرت سیدالشهدا(ع) به پا خواستند و به درجه رفیع شهادت نایل شدند که این موضوع نیز برای طراحی المان و یا ترکیب با لاله می‌تواند مناسب باشد.

رحیمی همچنین به عنوان علمی و پژوهشی در استان البرز و شهر کرج اشاره و بیان کرد: قطب علمی پژوهشی بودن استان، ایران کوچک بودن و تنوع اقوام را نیز می‌توان به عنوان شاخصه‌های شهر استفاده کرد.

وی از آمادگی استانداری البرز نیز جهت همکاری این پروژه یاد کرد و با اشاره به اینکه در خصوص موارد مطرح شده جلسات مختلفی برگزار شده است، بر لزوم تحویل حدود ۲۰ کیلومتر از مسیراتوبان تهران- قزوین در محدوده شهر به شهرداری کرج تاکید کرد و افزود: در جلسه ساماندهی این مسیر مقرر شد کمیته‌ای متشکل از اداره کل راهداری، نماینده استانداری، معاونت‌های خدمات شهری، شهرسازی، عمران و ترافیک به ریاست معاونت عمرانی و دبیری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج تشکیل شود.

رحیمی در ادامه گفت: ضروری است جلساتی مبنی بر تشکیل کارگروه مذکور صورت پذیرد و در این جلسات طرح‌های قبلی که از گذشته در خصوص مبادی ورودی و خروجی شهر کرج مطرح شده و در حال اقدام است، تجمیع و تبدیل به طرح جامعی شود.

چگونگی تعریف نمادهای شهری و نحوه فراخوان آن و همچنین ساماندهی مسیر اتوبان در محدوده شهر کرج و نیز پیگیری از استانداری جهت تحویل این قطعه از اتوبان به شهرداری کرج از دیگر مواردی بود که رحیمی بر پیگیری آن تأکید کرد.