شهردار تهران برای تعیین سهم دولت در مترو با برخی وزرا رایزنی می کند
شهردار تهران برای تعیین سهم دولت در مترو با برخی وزرا رایزنی می کند

به گزارش نوژان نیوز، مهدی چمران پیش از آغاز جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات آنان پاسخ داد. چمران روز ملی شوراها را گرامی داشت و گفت: ساعت هفت صبح امروز جلسه ای برای مترو برگزار شده که امیدواریم به نتیجه برسد و ارقام پرداخت شود. چمران افزود: این […]

به گزارش نوژان نیوز، مهدی چمران پیش از آغاز جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات آنان پاسخ داد.

چمران روز ملی شوراها را گرامی داشت و گفت: ساعت هفت صبح امروز جلسه ای برای مترو برگزار شده که امیدواریم به نتیجه برسد و ارقام پرداخت شود.

چمران افزود: این جلسه با حضور شهردار، تعدادی از وزرا و مدیرعامل بانک شهر برگزار شده است و چشم انتظار پرداخت اعتبار موردنیاز هستیم تا چینی‌ها ساخت واگن ها را آغاز کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین گفت: برای جلسه امروز از شهردار تهران دعوت کرده ایم‌ تا درخصوص اقدامات در حوزه حمل و نقل و اعتبارات گزارش ارایه کنند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره نحوه فعالیت تاکسی ها نیز، گفت: تاکسیرانی همواره غیرفعال بودن تاکسی ها را دنبال کرده است تا در ساعات اوج ترافیک به مردم خدمت‌رسانی انجام دهند.

 

تجمع شماری از کارکنان شرکت کنترل ترافیک تهران

جمعی از کارکنان شرکت کنترل ترافیک تهران مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند

جمعی از کارکنان شرکت کنترل ترافیک تهران مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کرده و خواستار تعیین تکلیف موضوعات مطرح شده در خصوص این شرکت شدند.

تجمع کنندگان نسبت به انحلال شرکت کنترل ترافیک تهران و ادغام آن در شرکت رایانه شهر اعتراض دارند.

همچنین یکی از تجمع کنندگان به خبرنگار ایرنا، گفت: در راستای خواسته هایی که داریم، مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کرده ایم و از اعضای شورا کمک‌ می خواهیم.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه تذکرات اعضای شورای اسلامی شهر تهران را در دستور کار قرار دادند.

 

رسیدگی به وضعیت نابه‌سامان تردد اتوبوس‌های راه‌آهن -تجریش

سوده نجفی عضو شورای اسلامی شهر تهران خطاب به مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی، گفت: خط بی‌آرتی راهن – تجریش که در خیابان حضرت‌ ولیعصر تردد دارد و غالب شهروندان نیز از آن استفاده می‌کنند به طور مستقیم فعالیت ندارد.

وی افزود: این اتوبوس‌ها در ۲ مسیر راه‌آهن- پارک‌وی و از آنجا به میدان تجریش تردد می‌کنند که همین امر موجب معطلی ۴۰ دقیقه‌ای مسافران در ایستگاه پارک‌وی می‌شود.

نجفی گفت: در حالیکه در گذشته اتوبوس‌های این مسیر به صورت مستقیم تا ایستگاه تجریش تردد داشتند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر با اشاره به اینکه از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه نوع اتوبوس‌های سطح شهر تغییر می‌کند و اتوبوس‌های قدیمی جایگزین می‌شود؛ ادامه داد: در این اتوبوس‌ها بخش بانوان از آقایان تفکیک نشده و این موضوع موجب ایجاد مشکلات متعددی شده است.

نجفی همچنین گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل گرما، راه‌اندازی سیستم‌های سرمایشی اتوبوس‌ها ضروری است.

وی از معاون حمل‌ونقل و مدیر عامل شرکت اتوبوس‌رانی خواست نسبت به حل موارد مطرح شده اقدام کند.

عضو شورای شهر در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران در شرکت شهربان، اظهار کرد: اگر طبق مصوبه مجلس این افراد مشمول تبدیل وضعیت هستند هرچه‌سریع‌تر اقدامات لازم و قانونی صورت گیرد و اگر هم مشمول نمی‌شوند به‌طور کامل اطلاع‌رسانی شود، چراکه براساس شواهد از مدت‌ها پیش مدارک از این افراد گرفته شده و هیچ پاسخ قاطعی به آنان داده نشده است بنابراین از معاونت برنامه‌ریزی میخواهم پیگیری این موضوع را در دستور کار خود قراردهد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا