شمار پلیس‌های محله در البرز به هشت هزار نفر رسید
شمار پلیس‌های محله در البرز به هشت هزار نفر رسید

به گزارش نوژان نیوز، مجتبی عبدالهی در نشست کمیسیون راهبردی پیشگیری و مقابله با سرقت استان البرز ضمن قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات فراجا استان در برقراری نظم و امنیت افزود: با اتخاد تدابیر پیشگیرانه و تمرکز بر حل موانع و مشکلات، کاهش جرایم امکان پذیر خواهد بود. وی گفت: یکی از عوامل بروز جرایم […]

به گزارش نوژان نیوز، مجتبی عبدالهی در نشست کمیسیون راهبردی پیشگیری و مقابله با سرقت استان البرز ضمن قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات فراجا استان در برقراری نظم و امنیت افزود: با اتخاد تدابیر پیشگیرانه و تمرکز بر حل موانع و مشکلات، کاهش جرایم امکان پذیر خواهد بود.

وی گفت: یکی از عوامل بروز جرایم خشن از جمله سرقت و خفت‌گیری، وجود محل‌های بی دفاع شهری هستند که اداره برق استان البرز با همراهی فرمانداران باید نسبت به تامین روشنایی تمامی معابر به ویژه ۱۱۰ محل احصا شده، اقدام کند.

استاندار البرز بیان کرد: استقرار پلیس‌های محله با استفاده از ظرفیت شرکت‌های انتظام در تمامی محله‌های استان البرز موجب کاهش سرقت می‌شود.

وی گفت: استان البرز از امکان اردوگاه ماده ۱۶ (درمان اعتیاد اجباری) برخوردار شد و اکنون حدود ۲ هزار و ۱۵۰ معتاد متجاهر در این اماکن جمع‌آوری و ساماندهی شده‌اند.

عبدالهی افزود: باید نسبت به ایجاد یک اردوگاه ماده ۱۶ متمرکز با ظرفیت ۶ هزار نفر در استان البرز اقدام شود.

وی همچنین گفت: سرایدار باید در مدارس مستقر شود و آموزش و پرورش در مدارس جدید خود نیز امکان خانه سرایداری را فراهم کند.

استاندار البرز اظهار داشت: ساماندهی ضایعات فروشان در استان البرز باید در دستور کار قرار گیرد چراکه منشا بروز بسیاری از جرایم و به کارگیری نیروهای اتباع غیرمجاز و کودکان شده است.

وی گفت: فرمانداران باید ساماندهی ضایعات فروشان را با جدیت دنبال کنند و در تعامل با شهرداران این امر را به سرانجام مطلوب برسانند.

 

مشاغل مزاحم شهری ساماندهی شود

عبدالهی افزود: مشاغل مزاحم شهری نیز باید در مکان مناسب ساماندهی و مستقر شوند.

وی با تاکید بر تامین دوربین‌های کنترلی در استان گفت: فرمانداران و شهرداران باید زمین مناسب برای ساخت و راه‌اندازی کلانتری‌ها را جانمایی و تامین کنند.

استاندار البرز تاکید کرد: شهرداری‌ها به ویژه در شهرهای کرج و فردیس با ارایه بسته‌های تشویقی نسبت به ایجاد پارکینگ‌های عمومی اقدام کنند.

وی آموزش و اطلاع رسانی به مردم را در آگاهی از زمینه‌های بروز جرم و مقابله با آنها موثر دانست و از تمامی دستگاه‌های استان خواست برای این منظور، امکانات لازم را فراهم کنند.