سکونت یک سوم مردم در مناطق حاشیه ای البرز دغدغه ای جدی است
سکونت یک سوم مردم در مناطق حاشیه ای البرز دغدغه ای جدی است

به گزارش نوژان نیوز، “مجتبی عبدالهی” در نشست محرومیت زدایی استان البرز با حضور سردار آبرومند فرمانده قرار گاه امام حسن مجتبی (ع) کشور که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با ابراز امیدواری از برکات این حضور برای استان بویژه در محله های محروم هدف استان، البرز را به لحاظ مساحت و پیشینه استانی […]

به گزارش نوژان نیوز، “مجتبی عبدالهی” در نشست محرومیت زدایی استان البرز با حضور سردار آبرومند فرمانده قرار گاه امام حسن مجتبی (ع) کشور که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با ابراز امیدواری از برکات این حضور برای استان بویژه در محله های محروم هدف استان، البرز را به لحاظ مساحت و پیشینه استانی کوچکترین استان و از نظر جمعیت متراکم ترین استان کشور معرفی کرد.

وی با بیان اینکه این استان محل زندگی و اشتغال رنگین کمانی از اقوام کشور است و به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی ) ایران کوچک لقب گرفته، افزود: با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در محرومیت زدایی، ۶۶ محله محروم و شرایط ویژه استان شناسایی شده و قرارگاه اجتماعی با هدف توانمندسازی این محله ها راه اندازی شد.

عبدالهی گفت: تمرکز و اهتمام ویژه ای را برای حل مشکلات این محلات با محوریت مردم و مساجد معطوف کرده ایم و درصدد هستیم تا پایان دولت سیزدهم تحولات محسوسی را رقم بزنیم.

استاندار البرز افزود: اکنون عملکرد قرارگاه اجتماعی در محله ها به اندازه ای مشهود بوده که موجبات رضایتمندی و اعتماد مردم را فراهم کرده، بر این اساس قرارگاه استان از طریق وزارت محترم کشور بعنوان الگوی عملی به سایر استان ها ابلاغ شده است.

وی گفت: سپاه امام حسن مجتبی(ع) نیز در محله های هدف استان البرز فعالیت های محرومیت زدایی را در دستور کار دارند که با همپوشانی، هم افزایی و اتحادی که شکل گرفته، حامی یکدیگر در اهداف مشترک هستیم.

استاندار البرز افزود: طی توافق صورت گرفته، با تامین اراضی مناسب از سوی استان، مسکن برای نیازمندان استان به همت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) کشور ساخته می شود، مشمولان این مسکن ها افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و… محسوب می‌شوند.

وی با طرح پیشنهاداتی در حوزه های مختلف زیرساختی، اشتغالزایی و محرومیت زدایی به طور ویژه برای اقشار آسیب پذیر استان، بخش بزرگی از مطالبات و نیاز استان را مورد اشاره قرار داد.

 

قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در زیرساخت ها ورود می کند

فرمانده قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) کشور نیز در نشست محرومیت زدایی استان البرز گفت: در موضوعات مربوط به زیرساخت های سلامت، ورزش و مدرسه در استان به طور خاص به دلیل نیازهای مطرح شده ورود می کنیم.

“سردار جمال الدین آبرومند “ با بیان اینکه این قرارگاه به فرمان مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی ) با هدف محرومیت زدایی تشکیل شد، افزود: این قرارگاه در دوران کرونا با بسته های معیشتی کار خود را آغاز کرد و پس از این امر جامعه هدف و جغرافیای محروم کشور را در دستور کار قرار داد.

وی ادامه داد: با روی کار آمدن دولت آیت الله رئیسی تعاملات قرارگاه با دولت به حداکثر رسیده و در مجلس شورای اسلامی نیز حمایت های قانونی بسیار خوبی از اهداف قرارگاه می شود.

سردار آبرومند گفت: در سال گذشته اقدامات صورت گرفته در سطح ملی دنبال می شد و امسال به شکل مشخص به موضوعات استان ها ورود مستقیم داشتیم.

وی افزود: مواردی که در جلسه مطرح شد، مورد توافق است و طی تفاهمی در کمترین زمان ممکن وارد فاز اجرا می شویم.

فرمانده قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) کشور گفت: درصدد هستیم با تامین نیروهای جهادی در استان، توانمندسازی محله های محروم و حاشیه ای را اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد.

وی افزود: در موضوعات مربوط به زیرساخت های سلامت، ورزش و مدرسه در استان به طور خاص به دلیل نیازهای مطرح شده ورود می کنیم.

سردار آبرومند با بیان اینکه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از طریق کارگروه اشتغال قرارگاه دنبال می شود، گفت: مناسب سازی مسکن معلولین و خانواده شهدا و تامین مسکن افراد تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) را در دستور کار قرار می دهیم.

قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) طی توافقی، همراهی خود را در راستای تامین مسکن محرومین، آسفالت و بهسازی راه های روستایی، ساماندهی سیستم آبرسانی به روستاهای استان، آبخیزداری و احیای مراتع، توانمندسازی محله های محروم، تشکیل شهر مولد گلخانه ای، ساماندهی چاه ها و قنوات استان البرز، اعلام کرد.