دو ستاره دنیای فوتبال به اندازه ستاره بانوی المپیک ثروت ندارند
دو ستاره دنیای فوتبال به اندازه ستاره بانوی المپیک ثروت ندارند

به گزارش نوژان نیوز؛ به نقل از اسپورت بایبل، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در ۱۵ سال گذشته ستاره‌های اصلی دنیای فوتبال بودند با این حال، یک ورزشکار المپیکی وجود دارد که از مجموع هر دو فوق ستاره بیش‌تر می‌ارزد. مسی و رونالدو دو تا از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال هستند و دستمزد‌های زیاد و […]


به گزارش نوژان نیوز؛

به نقل از اسپورت بایبل، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در ۱۵ سال گذشته ستاره‌های اصلی دنیای فوتبال بودند با این حال، یک ورزشکار المپیکی وجود دارد که از مجموع هر دو فوق ستاره بیش‌تر می‌ارزد.

مسی و رونالدو دو تا از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال هستند و دستمزد‌های زیاد و مبالغ چشمگیری در طول این سال‌ها به دست آورده‌اند. با این حال، دارایی خالص این دو هنوز کم‌تر از آنا کاسپرزاک، سوارکار المپیکی دانمارکی است.

آنا کاسپرزاک کیست؟

کاسپرزاک، ورزشکار دانمارکی در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ بود. در المپیک لندن او در مسابقات تیمی چهارم شد و نتوانست به برنز المپیک برسد. این ورزشکار زن یکی از مرفه‌ترین ورزشکاران روی کره زمین است.

ثروت خالص این زن ۳۳ ساله یک میلیارد دلار (۸۰۰ میلیون پوند) تخمین زده می‌شود که جای تعجب نیست که مدیون موفقیت ورزشی او نیست. کاسپرزاک به همراه برادرش آندره و مادرش هانی صاحب یک خط تولید کفش دانمارکی ECCO است. این شرکت که کاسپرزاک در هیات نظارت آن فعال است، دارای محصولاتی است که در ۹۰ کشور در سراسر جهان به فروش می‌رسد و هم‌چنین بیش از ۲۲۰۰ فروشگاه حضوری و غیرحضوری دارد.

همه این‌ها به این معنی است که ارزش دارایی او بیش‌تر از مجموع دارایی‌های مسی و رونالدو روی هم است. مسی که در ماه دسامبر با آرژانتین قهرمان جام جهانی شد، دارایی معادل ۶۰۰ میلیون دلار (۴۸۰ میلیون پوند) دارد. در همین حال، تصور می‌شود که ثروت رونالدو به مرز ۴۰۰ میلیون پوند نزدیک شود.

طبق گزارش فوربس، مسی به دلیل قرارداد با پاری سن ژرمن و فعالیت‌های تبلیغانی، سالانه ۹۵.۵ میلیون پوند به خانه می‌برد. این بازیکن ۳۵ ساله یک مغازه مارک‌دار در بارسلونا، خط تولید لباس و قرارداد مادام العمر با آدیداس هم دارد.

رونالدو هم قرارداد مادام العمر با نایکی دارد و در زمینه اسپانسری هم حضور فعالی دارد. این ملی‌پوش پرتغالی در ابتدای سال با امضای قراردادی ۱۷۲ میلیون پوندی در سال به تیم النصر عربستان سعودی پیوست.منبع خبر