خسارت سنگین خشکی تالاب صالحیه
خسارت سنگین خشکی تالاب صالحیه

به گزارش نوژان نیوز، منوچهر غفاری در دومین جلسه کارگروه اضطرار گرد و غبار استان البرز برگزار شد، با تأکید بر لزوم مدیریت تالاب صالحیه به عنوان یک منشأ گرد و غبار، گفت: تا زمانی که چرای غیرمجاز دام در محدوده این تالاب کنترل نشود ساماندهی پوشش گیاهی هم فایده‌ای نخواهد داشت. وی با تأکید […]

به گزارش نوژان نیوز، منوچهر غفاری در دومین جلسه کارگروه اضطرار گرد و غبار استان البرز برگزار شد، با تأکید بر لزوم مدیریت تالاب صالحیه به عنوان یک منشأ گرد و غبار، گفت: تا زمانی که چرای غیرمجاز دام در محدوده این تالاب کنترل نشود ساماندهی پوشش گیاهی هم فایده‌ای نخواهد داشت.

وی با تأکید بر لزوم انجام مطالعات جامع در خصوص تالاب صالحیه، گفت: زهکشی که از سال‌ها پیش در این منطقه وجود دارد بدون برآورد تبعات زیست محیطی کشیده شده و الان هم نباید در قبال آن شتابزده عمل کنیم چون از مدار خارج کردن آن هم می‌تواند تبعات داشته باشد.

غفاری تصریح کرد: برای مدیریت این ۵۰ هزار هکتار باید مطالعات جامع انجام و با هماهنگی استان‌های همجوار اقدمات لازم صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه مشکل تالاب صالحیه یک موضوع ملی است و بهبود نیافتن وضعیت آن مخاطرات زیان‌باری به دنبال دارد، افزود: بحث تأمین آب برای این تالاب هم از ضروریات است و باید برای آن فکری شود. واقعیت این است که خسارت زیست محیطی ناشی از خشکی این تالاب در سال هزاران میلیاردی است.