ثبت سفارش کتاب درسی از ۹ اردیبهشت آغاز می‌شود
ثبت سفارش کتاب درسی از ۹ اردیبهشت آغاز می‌شود

به گزارش نوژان نیوز، محمد علوی تبار معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ برای دانش‌آموزان میان پایه یعنی پایه‌های دوم تا ششم ابتدایی، پایه‌های هشتم و نهم دوره متوسطه اول و پایه‌های یازدهم و دوازدهم دوره متوسطه دوم؛ از نهم […]

به گزارش نوژان نیوز، محمد علوی تبار معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ برای دانش‌آموزان میان پایه یعنی پایه‌های دوم تا ششم ابتدایی، پایه‌های هشتم و نهم دوره متوسطه اول و پایه‌های یازدهم و دوازدهم دوره متوسطه دوم؛ از نهم اردیبهشت آغاز می‌شود و تا ۲۶ خرداد ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: ثبت سفارش پایه‌های ورودی(اول ابتدایی، هفتم و دهم) از پنجم تیرماه آغاز می‌شود و تا ۱۸ شهریور ادامه دارد.

علوی‌تبار درباره قیمت کتاب‌های درسی گفت: با توجه به تاکید ریاست جمهوری مبنی برنظارت بیشتر بر قیمت تمام شده کتابها و تلاشهای صورت گرفته در سازمان برنامه و بودجه، وزارت آموزش و پرورش، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و دیگر نهادهای دخیل، میانگین افزایش قیمت کتاب‌های درسی به ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد درحالیکه با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و بودجه مصوب سال گذشته افزایش حدود ۸۵ درصدی تصور می‌شد.

وی اضافه کرد: ثبت سفارش و توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ تمامی دوره‌های تحصیلی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی https:// my.gov.ir؛ پنجره پیشخوان خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی https:// my.medu.ir و یا سامانه ثبت سفارش و توزیع مواد آموزشی به نشانی www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com انجام می‌شود.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: نسبت به برنامه زمان‌بندی در چاپ کتابها جلوتر هستیم و کتابها اواخر مرداد ماه به استانها و مناطق ارسال می‌شود و ان شاالله از ابتدای شهریور ماه در اختیار مدارس جهت توزیع قرار خواهد گرفت و امیدواریم به موقع به دست دانش‌آموزان برسد.

وی تاکید کرد همانند سنوات قبل توزیع کتابها و بسته های آموزشی در برخی مناطق محروم به صورت رایگان و در برخی مناطق به صورت نیم بها خواهد بود. امسال حدود ۱۵۳ میلیون جلد کتاب درسی در ۹۸۰ عنوان چاپ سپاری خواهد شد که نسبت به سال قبل حدود دو میلیون جلد بیشتر خواهد بود.

علوی تبار با اشاره به اینکه هم اکنون حدود ۶۲ درصد کتابهای درسی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ (معادل ۹۰ میلیون جلد کتاب) چاپ شده است گفت: در سال جاری حدود ۷۰ درصد کاغذ استفاده شده در کتابها و ۱۰۰ درصد مقوای جلد کتابهای درسی از تولیدات داخلی تهیه و آماده سازی شده که این مساله جای بسی افتخار دارد.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، ثبت نام در سامانه یکپارچه آموزش و پرورش(سیدا) را لازمه ثبت نام در سامانه ثبت سفارش کتابهای درسی دانست.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا