ترویج و نشر خرید کالای ایرانی ضروری است
ترویج و نشر خرید کالای ایرانی ضروری است

به گزارش نوژان نیوز، آیت الله “سید محمد مهدی حسینی همدانی” درخطبه های نماز جمعه این هفته کرج با تبریک روز کارگر افزود: در سال مهار تورم و رشد تولید میدان داری بر دوش کارگران است و ما نیز وظیفه داریم با ترویج و نشر خرید کالای ایرانی در این زمینه گام برداریم . وی بیان کرد: […]

به گزارش نوژان نیوز، آیت الله “سید محمد مهدی حسینی همدانی” درخطبه های نماز جمعه این هفته کرج با تبریک روز کارگر افزود: در سال مهار تورم و رشد تولید میدان داری بر دوش کارگران است و ما نیز وظیفه داریم با ترویج و نشر خرید کالای ایرانی در این زمینه گام برداریم .

وی بیان کرد: در این کارزاری که دشمنان دست به دست هم داده اند تا به نظام اسلامی از هر جهت ضربه وارد کنند هر کسی که با وجود بودن کالای داخلی به سراغ کالای خارجی برود به جبهه دشمن وارد شده است .

امام جمعه کرج افزود: نباید کارخانه ای تعطیل شود براین اساس باید موانع تولید را برداشت و یکی از موانع تولید مسوولانی هستند که چشم به بیگانه داشته و دلداده به غرب هستند که فرصت رشد داخل را می گیرند.

وی تاکید کرد: فرصت های زیادی دربحث تولید و رشد در داخل کشور داریم که امیدواریم دولت سیزدهم موانع را در این زمینه بردارد و با توجه به دستور رهبرمعظم انقلاب مبنی بر مردمی کردن اقتصاد این مهم بیش از پیش مورد توجه دولت قرار گیرد .

 

البرز فاقد قرارگاه اقتصادی است

نماینده ولی فقیه دراستان البرز در ادامه افزود: البته در استان اقدامات قرارگاهی و پرجلسه داریم که کمتر گزارش داده می شود اما همین که برگزار می شود، نشانگر اهتمام عزیزان است .

وی گفت: متاسفانه دراستان البرز به رغم ظرفیت های اقتصادی آن قرارگاه اقتصادی نداریم و پرسشی که داشتم مشخص شد جلسه ای به این عنوان برگزار نمی شود که باید هرچه سریعتر این نقیصه برطرف شود.

 

شهید مطهری فردی بی نظیر درجهاد تبیین بود

امام جمعه کرج با اشاره به ۱۲ اردیبهشت و تبریک روز معلم اضافه کرد: به تعبیر امام راحل (ره) معلمان چشم و چراغ ملت هستند و شهید مطهری یکی از افراد بی نظیر در جهاد تبیین بود .

وی بیان کرد: شهید مطهری با دقت شبهات فکری ، عقیدتی و فلسفی را شناسایی و با استفاده از فرهنگ قرآن و عترت پاسخ می داد.

امام جمعه کرج افزود: شهید مطهری به صراحت مقابل تفکرات کمونیستی و لیبرالیستی می ایستاد و عالمانه این مباحث را نقد و بی اعتبار می کرد .

وی یکی از توطئه های استعماری را که از دوران مشروطه برجای مانده تعلیم افراد روشنفکری دانست که با بیان، رفتار و قلم، سیاست های استعماری اسلام زدایی را درایران هدایت می کنند .

آیت الله حسینی همدانی ادامه داد: دربین این افراد که روحانی نیز بود و درسالهای پس از انقلاب هم هستند و بودند، دیدیم که شهید مطهری چهره واقعی این افراد را روشن کرد و امروز جای این نوع جهاد تبیین درکشور خالی است .

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب برای پیشرفت وم تمدن سازی افزود: دراین مسیر اول باید تربیت نسل مومن و انقلابی را برمحور مبتنی بر ارزشهای انقلاب داشت .

امام جمعه کرج یادآور شد: غفلت های سالهای گذشته را با احیای دانشگاه فرهنگیان و معلم تراز که کم داریم، باید جبران کرد .

وی بااشاره به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب اضافه کرد: جایگاه معلم مورد طمع دشمن است و در قضایای اخیر مشخص شد چگونه قصد داشتند جلوی کارایی و رشد مجموعه آموزش و پرورش را بگیرند.

آیت الله حسینی همدانی یادآور شد: همچنین برای دانش آموز و معلم مساله درست می کنند و با اسنادی مانند ۲۰۳۰ تا تعلیم و تربیت را از بین ببرند، اما نقش و جایگاه معلم برکسی پوشیده نیست چراکه آینده نسل امروز دست معلمان است.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب افزود: معلمان نقش یک سوزن بان را دارند که مرگ و زندگی کاروان در دستان آنان است .

امام جمعه کرج تاکید کرد: باید مطالبات صنفی قشر معلم مورد توجه قرار گیرد چرا که در کیفی شدن فعالیت آنان موثر است.

 

دستگاه ها در بحث عفاف و حجاب وظایف خود را به دقت انجام دهند

وی در ادامه از دستگاه های اجرایی متولی عفاف و حجاب خواست وظایف خود را به دقت انجام دهند و گفت: بعضی وقت ها دراستان البرز برخی از حرکت ها است که معلوم می شود دستگاه مربوطه غافل بوده برای بارچندم گفته می شود که نزد شهدا و آل محمد (ص) شرمنده خواهید بود که اگر توان انجام این کار را داشته باشید و انجام ندهید .

نماینده ولی فقیه در استان البرز تهدید نسل برای آینده ایران اسلامی را خطر جدی خواند و گفت: برای مقابله با این توطئه دشمنان رجوع به قرآن کریم است تا در زمینه اهمیت فرزندآوری و جمعیت آگاهی بیشتری یابیم .

وی اضافه کرد: یکی از مطالب و استدلال ها در این زمینه آن است که با توجه به منابع کم نباید جمعیت افزایش یابد درحالی که با رجوع به قرآن درمی یابیم این تفکر مربوط به دوران جاهلیت است .

امام جمعه کرج با اشاره به هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع افزود: فرقه های بسیاری به اسلام و مسلمین زیان زدند اگر خط مقاومت اسلامی و جبهه متحد نبود صهیونیست و استکبار با استفاده از قدرت ثروت و رسانه ای که داشتند برجهان سلطه می یافتند.

وی در این بخش از سخنان خود که با تکبیر نمازگزاران همراه بود، ادامه داد: سنگ مقاومت توسط امام راحل (ره) گذاشته شد و اکنون درحال ثمر دادن است و می بینیم از درون سرزمین های اشغالی خبرهای خوب می رسد و پایه های رژیم غاصب سست شده و اضمحلال آن نزدیک است .

سالگشت اخراج پرتغالی ها از تنگه هرمز مناسبت دیگری بود که امام جمعه کرج به آن پرداخت و افزود: هرازگاهی نظام سلطه اسامی دیگری را جعل می کند برای خلیج فارس تا به استقلال ایران خدشه وارد کند اما ایران با مرز مشخص کشوری مستقل است وهرگز دشمنان موفق نخواهند شد.