تبعات جنجال وینیسیوس: داور VAR اخراج شد
تبعات جنجال وینیسیوس: داور VAR اخراج شد

به گزارش نوژان نیوز؛  فدراسیون فوتبال اسپانیا و کمیته فنی داوران لالیگا اولین تصمیم بزرگ را پس از اتفاقات جنجالی برای وینیسیوس جونیور در دیدار والنسیا و رئال مادرید اعلام کردند. ناچو ایگلسیاس ویلانووا، داور سیستم کمک داور ویدیویی بازی شب گذشته از سمتش برکنار شده است. به همراه او، پنج داور دیگر VAR هم […]


به گزارش نوژان نیوز؛

 فدراسیون فوتبال اسپانیا و کمیته فنی داوران لالیگا اولین تصمیم بزرگ را پس از اتفاقات جنجالی برای وینیسیوس جونیور در دیدار والنسیا و رئال مادرید اعلام کردند.

ناچو ایگلسیاس ویلانووا، داور سیستم کمک داور ویدیویی بازی شب گذشته از سمتش برکنار شده است. به همراه او، پنج داور دیگر VAR هم برای فصل آینده در این سمت حضور نخواهند داشت.

بدین ترتیب بازی والنسیا و رئال در ورزشگاه مستایا آخرین فرصت تجریه ویلانووا در این سمت بود. او به این دلیل اخراج شد که فقط صحنه واکنش وینیسیوس به حمله بازیکن حریف را به داور وسط نشان داده بود. پس از اینکه دلیل منطقی برای چنین رفتاری یافت نشد، برکناری داور اسپانیایی قطعی شد.

 رئال مادرید در بیانیه دوم پس از آزار نژادپرستانه علیه وینیسیوس جونیور خواستار تصمیم گیری در مورد عملکرد VAR شد و فدراسیون فوتبال اسپانیا بلافاصه تصاویر بازبینی شده توسط داور در مانیتور کنار زمین را بررسی کرد.

فدراسیون فوتبال اسپانیا معتقد است دی بورگوس، داور بازی، در اعمال سه مرحله‌ای و تصمیمی که بر اساس تصاویری که برای او ارسال شده بود، بی عیب و نقص بوده اما تمامی تصاویر درگیری مورد بازبینی قرار نگرفت.

 

 

 منبع خبر