تامین زمین مسکن فرهنگیان البرز در اولویت است
تامین زمین مسکن فرهنگیان البرز در اولویت است

به گزارش نوژان نیوز، مجتبی عبداللهی در نشست بررسی روند ایجاد و فعالیت تعاونی های مسکن فرهنگیان افزود: استان البرز بیش از ۵۰ هزار معلم دارد که حدود نیمی از آنها بازنشسته هستند. وی با بیان اینکه ۶ هزار و ۵۰۰ معلم در استان درخواست تامین مسکن دارند، ادامه داد: باید با برنامه ریزی دقیق […]

به گزارش نوژان نیوز، مجتبی عبداللهی در نشست بررسی روند ایجاد و فعالیت تعاونی های مسکن فرهنگیان افزود: استان البرز بیش از ۵۰ هزار معلم دارد که حدود نیمی از آنها بازنشسته هستند.

وی با بیان اینکه ۶ هزار و ۵۰۰ معلم در استان درخواست تامین مسکن دارند، ادامه داد: باید با برنامه ریزی دقیق برای معلمان، ثروت سازی کنیم و برای آنها اندوخته مالی به طرق مختلف اعم از مسکن فراهم کنیم.

عبداللهی به جایگاه معلم در کشورهای توسعه یافته اشاره کرد و گفت: در دنیا به این جایگاه ایمان و باور راسخ دارند چراکه آینده یک کشور در گرو آموزش و پرورش صحیح است.

وی افزود: باید به سمت تولید مسکن با کیفیت و ارزان حرکت کنیم و در این راستا باید از ظرفیت بخش خصوصی بهره برداری کنیم.

استاندار البرز گفت: درصدد هستیم برای تامین مسکن فرهنگیان، اقدام ویژه ای را در دستور کار قرار دهیم و به شکل های مختلف برای تامین اراضی مناسب و اعطای کاربری مسکونی برنامه ریزی ‌کنیم.

وی افزود: همچنین اعطای تسهیلات برای ساخت مسکن فرهنگیان از طریق بانک ها مورد پیگیری قرار می گیرد.

عبداللهی گفت: شهرداری لایحه تخفیف ویژه برای صدور پروانه ساخت مسکن فرهنگیان را به شورای اسلامی شهر ارائه دهد.

وی افزود: نظام مهندسی استان نیز برای نحوه محاسبه تخفیف اخذ هزینه خدمات مهندسی تعاونی ها نشستی برگزار شود.

استاندار البرز با اشاره به اینکه ستاد تشکیل تعاونی های مصرف در استان باید راه اندازی شود، گفت: باید جریان فکری برای احیای ساخت و ساز، تعاونی و تولید مسکن ارزان و با کیفیت در استان ایجاد شود.

عبداللهی بیان کرد: در این راستا مدیران مربوطه باید تصمیم سازی و هم افزایی داشته باشند تا مشکلات مردم استان در حوزه مسکن با سرعت به سمت حل و فصل پیش برود.

وی با بیان اینکه احیای بافت های فرسوده استان نیز اقدام موثری در این رابطه است، افزود: همه باید دست به دست هم بدهیم تا تعاونی های مسکن را برای اقشار مختلف مردم راه اندازی و حمایت کنیم.

عبداللهی گفت: از شهرداری های استان انتظار می رود که همراهی ویژه ای از طریق تخفیف صدور پروانه ساخت و پایان کار و تامین زمین با تعاونی ها همکاری کنند.