امکان دسترسی به سایت‌هایی که ایران را تحریم کرده اند، فراهم شد
امکان دسترسی به سایت‌هایی که ایران را تحریم کرده اند، فراهم شد

به گزارش نوژآن نیوز، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره بهبود استفاده از اینترنت در فضای فیلتر شده توسط کشورهای خارجی افزود: پیش از این وعده داده بودیم تا مشکل برنامه نویسان و افرادی که دسترسی به سایت‌های تحریم شده را ندارند و این سایت‌ها توسط غرب فیلتر شده، […]

به گزارش نوژآن نیوز، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره بهبود استفاده از اینترنت در فضای فیلتر شده توسط کشورهای خارجی افزود: پیش از این وعده داده بودیم تا مشکل برنامه نویسان و افرادی که دسترسی به سایت‌های تحریم شده را ندارند و این سایت‌ها توسط غرب فیلتر شده، رفع شود که این وعده محقق شده است.

وی با بیان اینکه بیش از هزار سایت و سرویس اطلاع رسانی برای مردم کشور تحریم شده است، اظهار داشت: بسیاری از این ابزارها و سرویس‌ها مورد نیاز مشترکان است و در شرایط فعلی، دسترسی به آنها توسط آی پی هایی با ابزارهای فیلتر شکن انجام می‌شود که سرعت استفاده را کند می کند. اما از امروز با کمک بخش خصوصی و نخبگان، سرویسی راه اندازی شده است که امکان دسترسی به تمام سایت‌های تحریمی را فراهم خواهد کرد.

زارع پور ادامه داد:‌ این امکانات در سایتی به آدرس 403.online در دسترس قرار گرفته است و برای دوستان حرفه‌ای، ۲۰۰ سرویس پرکاربرد امکان دسترسی فراهم شده است.

دستاوردهای حوزه ارتباطات در دولت سیزدهم

زارع پور در ادامه به رونمایی های اخیر این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: روز گذشته از نمونه کیفی ماهواره ناهید ۲ و نمونه پروازی ماهواره طلوع ۳ رونمایی شد و آخرین دستاوردهای صنعت فضایی کشور به نمایش گذاشته شد.

وزیر دولت سیزدهم با تاکید بر توسعه پیام رسان‌های داخلی گفت: مسائل مربوط به سخت افرازهای لازم و پهنای باند را برای پیام‌رسان های داخلی فراهم کردیم که حتی با شماره‌های خارجی نیز امکان استفاده از آنها فراهم شده است و امیدواریم برای اینکه مردم از قابلیت‌های این پیام رسان‌ها مطلع شوند، رسانه‌ها اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

۸۰ درصد خانواده از شبکه فیبر نوری بهره مند می‌شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعت درباره بهبود شبکه فیبر نوری برای اینترنت در کشور اظهار داشت: بر اساس هدفگذاری انجام شده، ۸۰ درصد خانواده‌ها قابلیت استفاده از فیبر نوری را خواهند داشت. این پوشش به این معنا است که با درخواست آنها ظرف یک ماه اپراتور زیرساخت لازم را برای استفاده خانواده از فیبر نوری فراهم خواهد کرد.

زارع پور یادآور شد: در ۱۰ استان توسعه فیبر نوری شروع شده است و برای سایر استان‌ها در حال انجام است. همچنین حدود ۲.۵ میلیون پوشش برای فیبر نوری انجام شده و برنامه‌ریزی وزارتخانه به گونه‌ای است که سال آینده بتوانیم حداقل آن را به ۱۰ میلیون برسانیم. تا پایان دولت سیزدهم هم امیدواریم وعده پوشش ۲۰ میلیون فیبرنوری را محقق کنیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا