اقدامات دولت در پایتخت بی‌نظیر است
اقدامات دولت در پایتخت بی‌نظیر است

به گزارش نوژان نیوز، علیرضا زاکانی در جریان یکصد و سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در نوبت عصر و در جریان بررسی ردیفها و تبصره های بودجه اظهار داشت: دولت تمام تعهدات را نسبت به شهرداری تا امروز قبول کرده درحالیکه دولت های قبلی حتی بدهی ها را قبول نمی کردند. وی […]

به گزارش نوژان نیوز، علیرضا زاکانی در جریان یکصد و سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در نوبت عصر و در جریان بررسی ردیفها و تبصره های بودجه اظهار داشت: دولت تمام تعهدات را نسبت به شهرداری تا امروز قبول کرده درحالیکه دولت های قبلی حتی بدهی ها را قبول نمی کردند.

وی با بیان اینکه دولت در عوارض، جرایم خودرو، عوارض گمرکی، تمام قدرالسهم خود را به طور کامل پرداخت کرده است، گفت: مایه مباهات است که دولت تصمیم گرفت و اقدام لازم را انجام داد و هزار میلیارد تومان یارانه بلیت مترو را متقبل شده است.

زاکانی ادامه داد: هیچ دولتی در گذشته این اقدامات را انجام نداده و اکنون که این دولت انجام داده، تشکر می کنم.

شهردار تهران در ادامه تأکید کرد: یارانه بلیت ون به لایحه بودجه اضافه شود چراکه ۲۵ هزار ون جایگزین خطوط کم مسافر و خطوط ثابت تاکسی می شوند؛ لذا به صرفه است که ون را به صورت یک الگوی حمل و نقلی جدی در دستور کار قرار دهیم.

زاکانی با بیان اینکه قیمت هر ون ۸۰۰ میلیون تومان است، گفت: ون ها ۱۴ صندلی دارد و ما به ازای هر صندلی، دو پنجم تا یک سوم قیمت اتوبوس لحاظ می شود لذا به صرفه است که ون جایگزین شود.

شهردار تهران با بیان اینکه ۳۴ درصد اتوبوسرانی ۷۰ درصد مسافران را جا به جا می کنند، افزود: ۶۶ درصد خطوط ۳۰ درصد مسافران را جابجا می کنند.

وی افزود: این در حالی است که ون ها سی ان جی و ال پی جی سوز هستند که به کنترل آلایندگی کمک خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ میلیارد تومان برای ون اختصاص داده شده بود، تصریح کرد: با چنین اقدامی، تحول خوبی در توسعه حمل و نقل عمومی ایجاد خواهد شد.

شهردار تهران ادامه‌داد: در حال حاضر ۶ هزار ون داریم که ۲ هزار فعال هستند، در برنامه چهارم توسعه مکلف به واردات ۲۵ هزار دستگاه ون هستیم.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا