اعتصاب صلح‌آمیز و نبرد برای عدالت؛ همبستگی با مردم فلسطین در روز جهانی قدس
اعتصاب صلح‌آمیز و نبرد برای عدالت؛ همبستگی با مردم فلسطین در روز جهانی قدس

به گزارش نوژان نیوز و به نقل از روشنای راه، روز جهانی قدس در تقویت وحدت بین مسلمانان و همچنین به دنبال آن، حمایت از حقوق مردم فلسطین بسیار موثر بوده است. این روز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تلاش‌های جهانی برای پایان دادن به اشغال فلسطین و شرایط بدبینانه‌ای که برای مردم فلسطین ایجاد […]

به گزارش نوژان نیوز و به نقل از روشنای راه، روز جهانی قدس در تقویت وحدت بین مسلمانان و همچنین به دنبال آن، حمایت از حقوق مردم فلسطین بسیار موثر بوده است. این روز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تلاش‌های جهانی برای پایان دادن به اشغال فلسطین و شرایط بدبینانه‌ای که برای مردم فلسطین ایجاد شده است، شناخته شده است.

 

این روز به عنوان یک صدای رسمی و بین‌المللی برای حمایت از حقوق مردم فلسطین به وجود آمده است و توانسته است در بین جوامع مختلف سراسر جهان، آگاهی و شناخت بهتری در این زمینه ایجاد کند. برای مردم فلسطین، روز جهانی قدس یک رویداد مهم و تاثیرگذار است که نشان دهنده حمایت بین‌المللی است و به عنوان یک ارزش منبع ازدواج بین همه جوامع رویایی برای آن‌ها مطرح شده است.

 

اما هنوز تحریم‌های اقتصادی ویژه‌ای در برابر فلسطین به ویژه نوار غزه وجود دارد و مردم فلسطین همچنان با مشکلات و مصیبت‌های جانی و مادی مواجه هستند. به علاوه، فلسطینی‌ها برای زندگی در درون خودشان هم بخشی از زندگی مردم فلسطین شده اند. این همینطور باعث شده که نشان دهنده اجبار فلسطینی‌ها به کناره گیری بوده و آن‌ها را از تصمیم‌گیری درباره برنامه‌های آینده‌شان صرف‌نظر کنند.

 

روز جهانی قدس آن رویدادی است که می‌تواند باعث مبارزه و جهاد بین‌المللی علیه اشغال فلسطین شود. در این روز، باید از وحدت و هم‌صدا با مردم فلسطین حمایت کنیم و باید در تحقق رویایی که مردم فلسطین برای آن دست به طراحی و خوابی کرده اند، یاری رسانی کنیم. روز جهانی قدس باید برای آگاهی بیشتر از شرایط در فلسطین و فرصت‌های کمک به بهبود این شرایط، یک خط قرمز خوانده شود.