احیای روابط ایران و عربستان شکست جدیدی برای آمریکا است
احیای روابط ایران و عربستان شکست جدیدی برای آمریکا است

به گزارش نوژان نیوز، آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود: این ارتباط دیپلماسی یک ضربه کاری به صهیونیست های پلید است و نمی توانند ائتلافی علیه ایران به راه بیندازند . وی ادامه داد: آمریکا و صهیونیست ها با یک ضربه جدید زمین گیر شدند، ضمن آنکه حیثیت آمریکا […]

به گزارش نوژان نیوز، آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود: این ارتباط دیپلماسی یک ضربه کاری به صهیونیست های پلید است و نمی توانند ائتلافی علیه ایران به راه بیندازند .

وی ادامه داد: آمریکا و صهیونیست ها با یک ضربه جدید زمین گیر شدند، ضمن آنکه حیثیت آمریکا و رژیم صهیونیستی از بین رفته است.

امام جمعه کرج گفت: ایران اسلامی از نظر زمان و مسائل پیرامونی در بهترین زمان قرار دارد و بدون کوتاه آمدن از مواضع اصولی خود توافق را پذیرفت و این از روی ضعف و گرفتاری نبود.

وی با اشاره به اظهارات برخی جریان های داخلی و خارجی در خصوص احیای روابط دیپلماسی ایران و عربستان افزود: امروز روابط امارات متحده عربی با آمریکا نیز دچار تنش و بحران شده است .

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه جنگ یمن هیچ دستاوردی برای عربستان سعودی نداشته است، گفت: در موضوع مناسبات منطقه ای باید کشورمان نیز راستی آزمایی کند و مرحله به مرحله پیش برود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز همچنین با اشاره به فرا رسیدن ۲۹ اسفند ماه سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران اظهار کرد: این روز دارای درس و تجربه بزرگ در مقابل استکبار جهانی است.

آیت الله حسینی همدانی گفت: این روز بزرگترین تجربه در مقابل استکبار غرب بود چرا که مردم ایران فهمیدند که باید در مقابل سلطه گران ایستاد و مقاومت کرد.

وی ادامه داد: همچنین غربی ها فهمیدند که مردم ایران برای سیاست غرب ارزشی قائل نیستند و هر کشوری که تمدن غرب را نپدیرد تحت فشار قرار می دهند.

امام جمعه کرج بیان کرد: امروز استقرار بیش از ۱۰۰ پایگاه نظامی در منطقه ایجاد کرده است تا در امور کشورها دخالت کند .

وی یادآور شد: امروز مردم و مسوولان کشور باید موضوع ملی شدن صنعت نفت ایران، نهضت تنباکو و امثال آن را مورد توجه قرار دهند چرا که مردم ایران استعمار ستیز و استبکار ستیز هستند .

آیت الله حسینی همدانی گفت : اگر از این اهداف دست بکشیم با ما کاری ندارند؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب در فروردین ماه ۹۵ فرمودند، اگر ما نگوییم که اسلام جوابگوی نیازهای جامعه است با ما کاری ندارند؛ مسئله امریکا با ما حذف جمهوری اسلامی است.

وی اظهار کرد: تمرکز دشمن بر روی قدرت موشکی کشور ما برای حذف جمهوری اسلامی است ؛ ملتی که ابزارهای دفاعی خود را تسلیم دشمن می کند تا شاید امتیاز بگیرد در واقع سند نابودی خود را امضا کرده است.

امام جمعه کرج گفت: مردم انقلابی ایران یک قدم از آرمان ها و اهداف استکبار ستیزی عقب نشینی نخواهند کرد.

وی ادامه داد : در تاریخ ملی شدن صنعت نفت نیز یک نکته عبرت آموز وجود دارد و آن هم در برهه ای اعتماد اشتباه دولت وقت به آمریکا بود که به کودتاه علیه دولت مصدق انجامید .

آیت الله حسینی همدانی بیان کرد: امروز به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ، دشمن مجبور به عقب نشینی شده است هرچند که چند برابر درآمد های نفتی، ایران هزینه پرداخت کرده است .

وی تاکید کرد: استکبار با صرف این هزینه ها در تلاش است تا ایران را به دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی برگرداند و محور مقاومت را بشکند که چیزی چز خفت برای خود نخریده است.

وی با اشاره به بازدید خود از پارک علم وفناوری استان البرز گفت: در این مجموعه دستاورهای خوبی حاصل شده که باید برای مردم اطلاع رسانی شود.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: برخی موضوع حجاب و عفاف را رعایت نمی کنند که البته گروه های مختلف برای حمایت از رعایت این موضوع با طرح و شیوه های تبلیغی ورود کردند و هنوز باید این مسیر را ادامه داد و ابداع داشت.

وی با بیان اینکه از مسوولان اصناف استان البرز انتظار بیشتری داریم، افزود: در بررسی هایی که طی یک هفته انجام شده کوتاهی هایی داریم و متولیان وظیفه اصلی خود را انجام نمی دهند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: برای اجرای قانون و حکم خدا از هیچ چیزی غیر از خدا نباید ترسید؛ طبق قانون عمل کنید، با مردم کاری نداریم مگر قانون برای ما وظیفه ای انجام دهد.

وی تاکید کرد: مراکز فروش اصناف، بانک ها و مراکز دولتی موظف هستند به قانون تن دهند و عمل کنند.

امام جمعه کرج گفت: دستگاه قضایی باید وارد عمل شود و برخی مواقع کم کاری از این دستگاه است.

امام جمعه کرج افزود: رهبر انقلاب دقیق و محکم از دستگاه قضایی خواستند برای این موضوع ورود کند؛ دستگاه قضایی باید با اقتدار وارد این قضیه شود.

امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به فرا رسیدن بهار طبیعت و ماه مبارک رمضان بر دعا و توسل در این ایام و به جای آوردن صله ارحام و کمک به نیازمندان تاکید کرد.

آیت الله حسینی همدانی همچنین از رانندگان خواست برای پیشگیری از حوادث با احتیاط بیشتر حرکت کنند ضمن آنکه دستگاه های اجرایی نیز باید نسبت به رفع نقاط حادثه خیز جاده ای در استان البرز اقدام لازم به عمل آورند.