اجرای ویژه یادبود فتح خرمشهر نمایش سیمرغ
اجرای ویژه یادبود فتح خرمشهر نمایش سیمرغ

به گزارش نوژان نیوز؛ همزمان با ساروز آزادسازی خرمشهر هنرمندان و اصحاب رسانه، دکتر کاظم نظری مدیرکل هنر‌های نمایشی و لیلی عاج نویسنده و کارگردان تئاتر و سینما به تماشای نمایش سیمرغ نشستند و این روزحماسه ساز را گرامی داشته شد. و  ‏در پایان نمایش اجرا که با حضور هنرمندان و اصحاب رسانه همراه، بود […]


به گزارش نوژان نیوز؛

همزمان با ساروز آزادسازی خرمشهر هنرمندان و اصحاب رسانه، دکتر کاظم نظری مدیرکل هنر‌های نمایشی و لیلی عاج نویسنده و کارگردان تئاتر و سینما به تماشای نمایش سیمرغ نشستند و این روزحماسه ساز را گرامی داشته شد. و  ‏در پایان نمایش اجرا که با حضور هنرمندان و اصحاب رسانه همراه، بود به دلاوران رزمنده‌ی فتح خرمشهر سال ۶۱ تقدیم شد.

‏کاظم نظری پس از تماشای نمایش گفت: سیمرغ نمایشی جذاب و با بازی‌های درخشان داشت که پرانرژی روی صحنه رفت. در این اثر از شیوه‌های فاصله گذاری در نمایش‌های ایرانی هم استفاده شده بود که بسیار ارزشمند و جذاب بود.

او ادامه داد: اداره کل هنر‌های نمایشی مشتاق است تا در صورتی که گروه‌های نمایشی شهرستان‌ها شرایط اجرا در تهران را داشته باشند برای روی صحنه بردن آثارشان دعوت شوند.

نظری در پایان گفت: اجرای آثار شهرستان‌ها باعث آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم و سبک و سیاق زندگی در کشور پهناور ایران است که امیدوارم این اتفاق همچنان تداوم پیدا کند و قطعا اداره کل هنر‌های نمایشی از این نوع نمایش‌ها حمایت خواهد کرد؛ و لیلی عاج نیز در مورد اجرا گفت: سیمرغ نمایشی ساده و بی پیرایه‌ای بود که حرف‌های مهمی را بدون اضافه گویی و محتوازدگی بیان کرد.

این هنرمند با بیان اینکه اجرای گروه‌های شهرستان در تهران اتفاق خجسته‌ای است؛ توضیح داد: این گروه نمایشی از حرفه ای‌های تئاتر اردبیل و مهمان ما در تهران هستند؛ امیدوارم مهمان‌نوازانه خوبی باشیم و با تماشای کار از آن‌ها حمایت کنیم.

این نمایش هر روز ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌رود.منبع خبر